Search
Close this search box.

Město uspořádalo seminář pro stavbaře a projektanty

Zcela zaplněná zasedací místnost, spousta nových informací týkajících se novely stavebního zákona a řada dotazů. Tak vypadal bezplatný seminář, který pro odbornou veřejnost z řad stavbařů a projektantů uspořádalo město Rožnov a stavební úřad rožnovského MěÚ.

Možnosti seznámit se kvalifikovaně s hlavními změnami a novinkami, které přináší novela stavebního zákona pro výkon profese autorizovaných osob, výkon technického dozoru i pro investory využily v pondělí 19. března desítky odborníků. „Seminář vedla JUDr. Petra Adámková., specialistka a odbornice na stavební právo, lektorka celoživotního vzdělávání ČKAIT a dlouholetá členka zkušebních komisí, akreditovaná lektorka MV ČR a nutno konstatovat, že potřebných a užitečných informací o novele stavebního zákona zaznělo velmi mnoho. Jsem moc ráda, že naše pozvání přijala tak široká a početná odborná veřejnost,“ netajila spokojenost se seminářem vedoucí odboru výstavby a územního plánování MěÚ Rožnov Lenka Vojkůvková. „Tento seminář pomůže nejen stavebníkům či projektantům. Velký význam má i pro naše referenty na stavebním úřadě, kteří jsou sami proškoleni, ale při jednáních proti sobě budou mít zákona znalé a informované partnery. Což samozřejmě pomůže jednotlivým řízením na stavebním úřadu a rychlosti vyřizování žádostí,“ doplnil starosta Rožnova Holiš.

„Po zvýšení počtu úředních hodin pro veřejnost o sedm hodin týdně a zveřejňování seznamu aktuálních podání včetně informace o procesování povolení na webu města je to další práce našeho stavebního úřadu pro veřejnost,“ uzavřel Radim Holiš.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient