Search
Close this search box.

Město Sokolov získalo cenu za službu Senior Expres

Národní rada osob se zdravotním postižením udělovala výroční ceny MOSTY 2017. Ve čtyřech kategoriích ocenila projekty a služby, které ulehčují život zdravotně znevýhodněným. Mezi institucemi veřejné správy bylo nominováno i město Sokolov za Senior expres. Služba Senior expres je určena občanům Sokolova starším 70 let a zdravotně postiženým. Provozuje ji městská policie. Za symbolických 15 korun své klienty doveze k lékaři, do knihovny nebo na kávu s přáteli. Posádka každý den obslouží desítky klientů.

Slavnostní předávání výročních cen se konalo v Top Hotelu Praha ve čtvrtek 22. března 2018 za účasti patronky Livie Klausové a předsedy organizace Václava Krásy. Ti se s představiteli nominovaných projektů osobně setkali před samotným vyhlášením. Sokolov nominaci nakonec neproměnil. Místostarostka Renata Oulehlová a náměstek hejtmanky a sokolovský radní Petr Kubis převzali děkovný list. „Bylo mi ctí reprezentovat sokolovský Senior expres a stát po boku autorů tolika smysluplných a ušlechtilých projektů. Blahopřejeme všem a děkujeme jim za to, že pomáhají těm, kteří na svůj život sami nestačí,“ řekla místostarostka. Dodala, že s radostí sleduje, jak se tato potřebná a oblíbená služba po vzoru Sokolova šíří Karlovarským krajem. „Už v minulém roce jsme vyčlenili jeden milion korun na nákup vozidel pro obce a města, která by chtěla službu zavést. Inspirovali se už v pěti městech v kraji, například v Aši nebo Ostrově. Uvažujeme, že pro letošní rok uvolníme další finanční prostředky,“ pověděl náměstek hejtmanky a sokolovský radní Petr Kubis.

Slavnostním programem provázel moderátor Aleš Cibulka. Ten jako sokolovský rodák ocenil a vítal představitele města Renatu Oulehlovou a Petra Kubise, který rovněž jménem Karlovarského kraje předával některé z cen. Zúčastnili se i představitelé vlády, ministryně financí Alena Schillerová, nebo ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. V programu vystoupili Hanka Křížková, Ladislav Kerndl nebo kapela Husband. Příjemným doplňkem hudebního programu bylo tanečně zpracované překládání písní do znakové řeči.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient