Město se stane členem Asociace Bezpečná škola

Město Plzeň se stane členem Asociace Bezpečná škola, která je samostatným, nezávislým, zájmovým a dobrovolným spolkem sdružujícím fyzické a právnické osoby vyvíjející činnost v oblasti zajištění bezpečnosti osob, ochrany měkkých cílů, škol a školských zařízení. Členství zajistí městu efektivní a flexibilní provádění bezpečnostních auditů školských zařízení na území Plzně. Zapojení do asociace a uzavření dohody o spolupráci schválili zastupitelé.

„Audity budou po vyškolení ze strany asociace realizovat certifikovaní bezpečnostní auditoři z řad strážníků naší Městské policie Plzeň. Tito určení strážníci budou naše město také zastupovat v orgánech asociace,“ přiblížil primátor města Martin Zrzavecký. Tím, že si město bude dělat bezpečnostní audity pomocí „vlastních lidí“, ušetří.

Hlavním posláním a cílem asociace je eliminovat ztráty na životech, škody na duševním a fyzickém zdraví, majetku v sektoru školských zařízení a dosažení pozitivních změn v oblasti bezpečnosti osob a majetku v prostoru školských zařízení. Specifickým cílem je vybudovat systém podpory školských zařízení v oblasti bezpečnosti v souladu s příslušnými právními předpisy, rozhodnutími a pokyny příslušných správních orgánů a dle stanov a vnitřních směrnic.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak