Město s jelenem nejen ve znaku. Semily mají nové logo

Město Semily má nové logo. Základem nového vizuálního stylu města je nápis Semily doplněný motivem paroží kopírujícího písmeno M, který v současnosti zdobí nejrůznější materiály města Semily od oficiálních městských tiskovin a listin po reklamní nosiče či webovou prezentaci města. Barevné provedení loga vychází z historického znaku města Semily, autorem návrhu je designer, Ing. Nikola Bogdanovič.

Oficiální logo dle slov autora návrhu Nikoly Bogdanoviče slouží společně s jednotným vizuálním stylem uvedeným v grafickém manuálu jako prvek vizuální komunikace v rámci mediální propagace města a zároveň přispěje k budování kladného vztahu občanů, turistů a veřejnosti k městu Semily a okolí.

„Semily získaly svoji značku poprvé,“ říká Bc. Lena Mlejnková, starostka města Semily. „Doposud se prezentovaly pouze svým historickým znakem.“

Široká veřejnost se s novým městským logem poprvé setká u příležitosti 15. ročníku Semilského pecnu, který pro tentokrát obohatí setkání zástupců Parohatých měst, tedy měst s parožím ve znaku. Na akci, která koná v sobotu 8. září v parku na Ostrově a na ploše před semilským zámkem dostanou možnost poprvé zakoupit reklamní předměty s novým logem, ale i vratné Nicknack (NN) kelímky s „jeleními motivy“.

„Nicknack kelímky budou k dostání ve třech označených prodejních stáncích s občerstvením,“ prozradila Bc. Lenka Soukupová z odboru rozvoje a správy majetku. „Zákazník si zde koupí nápoj a za zálohu 50 Kč ho dostane do vratného NN kelímku. Ten může následně na jiném označeném stánku oproti záloze vrátit. Pokud si jde pro nový nápoj, na stánku mu kelímek vymění za čistý.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.