Search
Close this search box.

Město Prostějov si připomnělo Den veteránů

Datum 11. listopadu se stalo v demokratických zemích „Dnem veteránů“, stalo se jakýmsi mementem či připomínkou padlých ve válkách.Den veteránů se dostal mezi svátky, které nabývají na významu a už není připomínán jen ve vojenských kruzích a mezi příznivci historie.

„Připomínáme si všechny, kteří bojovali a bojují za naši svobodu a zcela naplňují slova své přísahy. Vzdejme tedy úctu všem hrdinům, kterým vděčíme za vznik našeho státu, za jeho svobodu a nezávislost i těm, kteří dnes bojují za naše bezpečí mimo území naší republiky.

A nezapomínejme na veterány, kteří jsou mezi námi a my je můžeme reálně podpořit a oplatit jim tak službu vlasti.

V tento den, by tak mělo být našim společným přáním zachování naší vlastní svobody a především ochrana našich blízkých a dětí, aby jejich životy nebyly ohroženy,“ uvedl při vzpomínkovém aktu na prostějovském městském hřbitově primátor města Prostějova František Jura.

Po vzpomínkovém aktu na hřbitově následoval slavnostní nástup 601. Skupiny speciálních sil v kasárnách, kterého se účastnil i primátor města František Jura.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient