Search
Close this search box.

Město podporuje jablonecké děti příspěvkem na příměstský tábor

Příměstské tábory jsou v plném proudu i letos. Už od roku 2009 město finančně podporuje pobyt předškoláků, od roku 2014 přispívá i na pobyty dětí z prvních tříd na těchto táborech částkou 100 Kč/den. Podmínkou je, aby děti měly trvalé bydliště v Jablonci, navštěvovaly některou z jabloneckých MŠ, nebo první třídu ZŠ a pro prázdninovou aktivitu si vybraly některý z registrovaných příměstských táborů.

Není výjimkou, že v programech příměstských táborů bývá návštěva dopravního hřiště nebo přímo služebny městské policie. „V tomto týdnu jsme uspořádali exkurzi pro děti z příměstského tábora, který se koná pod střediskem volného času – Vikýř,“ potvrzuje Miloslav Lejsek z odd. prevence a vzdělávání Městské policie Jablonec nad Nisou.

Celkem ve třech cyklech městskou policii navštívilo 70 dětí. Malí předškoláci si mohli prohlédnout služební radarové auto strážníků, prošli si zázemí sídla městské policie a velmi je zaujalo množství obrazovek na dispečinku městského kamerového dohlížecího systému. Na závěr exkurze dostaly děti propagační materiály městské policie, omalovánky a náramky, které jim budou připomínat nevšední návštěvu u městských strážníků.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient