Město podpořilo Dětskou rehabilitaci Hlučín

Když zastupitelé v červnu na svém jednání rozhodli, že se Dětská rehabilitace Hlučín může ucházet o další dotaci, ke které bude zapotřebí i podíl z městského rozpočtu, uvítali to mnozí hlučínští rodiče dětí s postižením. Další rozvoj tohoto městského zařízení znamená novou naději pro jejich děti.

Své stanovisko poslal redakci Hlučínských novin také otec postižené Adélky Radim Matějček: „Rozhodnutí zastupitelů nám s manželkou udělalo velkou radost. Naše handicapovaná dcera Adélka navštěvovala stacionář dětské rehabilitace do svých sedmi let. Teď už tuto možnost nemá. Proto jsme velmi uvítali, že by se měla zvýšit kapacita zařízení i věková hranice pro děti. Osobně jsem upřímně rád nejen kvůli Adélce, která tak možná bude mít ještě šanci využít nabídku rehabilitačních služeb v Hlučíně, ale i kvůli dalším hlučínským dětem s postižením. Rodičům by mohla odpadnout starost s hledáním vhodného zařízení pro děti starší sedmi let, což je dnes v Hlučíně problém. Je dobře, že bude fungovat rehabilitační péče o děti alespoň do patnácti let v místě bydliště. Protože jinak jsou rodiče nuceni buď místo vlastního života a práce dělat taxikáře, nebo rezignovat na rozvoj dítěte v útlém věku, kdy je největší šance, že se podaří handicap zmírnit.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.