Search
Close this search box.

Město Plzeň společně s hasiči a policií pořádá dětský tábor

Týden plný zábavy a her od 30. 07. do 03. 08. 2018 zajišťují strážníci a hasiči dětem v příměstském táboře, který se odehrává ve Škodalandu u Borské přehrady. Městský obvod Plzeň 3 poskytl pro děti nejen krásné prostory k jejich pobytu, ale rovněž jim zakoupil reflexní bezpečnostní čepice, aby byly děti lépe k rozpoznání.

Zahájení příměstského tábora bylo velice slavnostní. Za MO Plzeň 3 přišel děti pozdravit 1. místostarosta Mgr. Radoslav Škarda a místostarosta Mgr. David Procházka. Za Městskou policii Plzeň přišel děti přivítat zástupce velitele MP Plzeň pan Mgr. Marek Šilhan a velitel odboru analýzy a prevence kriminality Bc. Pavel Beránek MBA. Za HZS PK děti přivítal krajský ředitel brigádní generál Ing. František Pavlas společně s plk. Ing. Karlem Šnaiberkem, který je vedoucím oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení.

Program tábora je velice pestrý. První dva dny jsou věnovány zvířatům. První den všichni navštívili plzeňskou ZOO, kde měli možnost pochovat si hada nebo pohladit 40 kg želvu, kterou jim tiskový mluvčí pan Ing. Vobruba pustil z výběhu a ukázal zblízka. Úžasný zážitek pro děti byl, když byly svědky toho, jak tučňáci utekli z vody a potulovali se po souši ven z výběhu. Ošetřovatelé společně s Ing. Vobrubou je odchytili a vrátili zpět do vody.

Druhý den tábora děti navštívily „Útulek pro zvířata v nouzi“, kde měly možnost prohlédnout si zatoulaná a opuštěná zvířata. Prohlédly si odchytové vozidlo a seznámily se s profesní sebeobranou strážníků. Ve středu děti vyjely na celodenní výlet na Hracholusky, kde se svezly na parníku, ukázky ji zde předvedla Vodní záchranná služba. Ve čtvrtek děti celé dopoledne strávily na požární stanici Plzeň – Košutka, kde si prohlédly vozidla, prošly výcvikovým polygonem a vyzkoušely si horolezeckou stěnu. Odpoledne děti navštívil BESIP PK, který jim rozšířil informace o bezpečném chování na silnici. Závěrečný den proběhne v areálu Škodalandu, ale na lenošení nebude čas, protože si strážníci s hasiči pro ně připravili bohatý program: ruční výrobu pískových obrázků, koupání v jezírku, minigolf, hry na hřišti, výstavu jejich ručních výtvorů a obrázků, vyhlášení vítězů celotáborové hry a také zmrzlinové rozloučení, které proběhne společně s rodiči.

Na všechny akce jsou děti dopravovány hasičským autobusem, což je samo o sobě pro děti velkým zážitkem, jelikož v tomto autobuse se jezdí především k mimořádným událostem a svézt se v něm je pro veřejnost téměř nemožné. Po celou dobu příměstského tábora nás doprovází sanitním vozem zdravotníci z organice Rescue service, kteří zabezpečují zdravotní dohled.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient