Město Plzeň společně s hasiči a policií pořádá dětský tábor

Týden plný zábavy a her od 30. 07. do 03. 08. 2018 zajišťují strážníci a hasiči dětem v příměstském táboře, který se odehrává ve Škodalandu u Borské přehrady. Městský obvod Plzeň 3 poskytl pro děti nejen krásné prostory k jejich pobytu, ale rovněž jim zakoupil reflexní bezpečnostní čepice, aby byly děti lépe k rozpoznání.

Zahájení příměstského tábora bylo velice slavnostní. Za MO Plzeň 3 přišel děti pozdravit 1. místostarosta Mgr. Radoslav Škarda a místostarosta Mgr. David Procházka. Za Městskou policii Plzeň přišel děti přivítat zástupce velitele MP Plzeň pan Mgr. Marek Šilhan a velitel odboru analýzy a prevence kriminality Bc. Pavel Beránek MBA. Za HZS PK děti přivítal krajský ředitel brigádní generál Ing. František Pavlas společně s plk. Ing. Karlem Šnaiberkem, který je vedoucím oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení.

Program tábora je velice pestrý. První dva dny jsou věnovány zvířatům. První den všichni navštívili plzeňskou ZOO, kde měli možnost pochovat si hada nebo pohladit 40 kg želvu, kterou jim tiskový mluvčí pan Ing. Vobruba pustil z výběhu a ukázal zblízka. Úžasný zážitek pro děti byl, když byly svědky toho, jak tučňáci utekli z vody a potulovali se po souši ven z výběhu. Ošetřovatelé společně s Ing. Vobrubou je odchytili a vrátili zpět do vody.

Druhý den tábora děti navštívily „Útulek pro zvířata v nouzi“, kde měly možnost prohlédnout si zatoulaná a opuštěná zvířata. Prohlédly si odchytové vozidlo a seznámily se s profesní sebeobranou strážníků. Ve středu děti vyjely na celodenní výlet na Hracholusky, kde se svezly na parníku, ukázky ji zde předvedla Vodní záchranná služba. Ve čtvrtek děti celé dopoledne strávily na požární stanici Plzeň – Košutka, kde si prohlédly vozidla, prošly výcvikovým polygonem a vyzkoušely si horolezeckou stěnu. Odpoledne děti navštívil BESIP PK, který jim rozšířil informace o bezpečném chování na silnici. Závěrečný den proběhne v areálu Škodalandu, ale na lenošení nebude čas, protože si strážníci s hasiči pro ně připravili bohatý program: ruční výrobu pískových obrázků, koupání v jezírku, minigolf, hry na hřišti, výstavu jejich ručních výtvorů a obrázků, vyhlášení vítězů celotáborové hry a také zmrzlinové rozloučení, které proběhne společně s rodiči.

Na všechny akce jsou děti dopravovány hasičským autobusem, což je samo o sobě pro děti velkým zážitkem, jelikož v tomto autobuse se jezdí především k mimořádným událostem a svézt se v něm je pro veřejnost téměř nemožné. Po celou dobu příměstského tábora nás doprovází sanitním vozem zdravotníci z organice Rescue service, kteří zabezpečují zdravotní dohled.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak