Město Plzeň se zapojí do projektu, který poskytuje potřebným dětem svačiny

Plzeň se nově zapojí do unikátního plzeňského projektu Svačiny dětem. Ten vytipovává školáky ze sociálně slabšího prostředí, kteří si nenosí svačiny, a pak jim je zajišťuje. Západočeská metropole chce přispět na svačiny pro další děti, spojila se proto se zoologickou zahradou. Ke každé vstupence do plzeňské zoo prodané v neděli 9. září 2018 přidá Kancelář primátora Magistrátu města Plzně finanční obnos a ten pak poputuje na zajištění svačin dalším dětem. Symbolicky tak může projektu vyjádřit podporu i veřejnost.

„Do projektu je aktuálně zapojeno pět dětí z plzeňských škol, kde k velké spokojenosti funguje projekt Zdravá svačina. Víme však, že potřebných dětí je mnohem víc a snad jsme tímto ve spolupráci se zoo našli i cestu, jak jim se zapojením veřejnosti pomoci a jak zároveň položit základ možné tradici. Své přispění dobré věci tak může učinit každý, kdo v neděli navštíví naši krásnou zoo. I malá pomoc se počítá a já tímto děkuji všem, kteří přijdou,“ přiblížil záměr primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

„Budeme rádi, pokud dorazí co nejvíce návštěvníků a tento projekt tím podpoří. Těšit se mohou zejména na pět lvíčat berberských, řadu dalších letošních přírůstků, jako například ibisy skalní, a také na řadu novinek, kdy je v zoo nový orientační systém, rozmístěna jsou pítka, k dispozici pro děti je nové hřiště,“ uvedl mluvčí Zoologické a botanické zahrady města Plzně Martin Vobruba.

„I když se jedná řádově o maximálně pár desítek podpořených dětí, přínos je nesporný. Dítě nemusí nikomu vysvětlovat, proč nemá na svačinu, nemusí být terčem nemístných poznámek vrstevníků a nemusí se cítit jako ‚jiné‘. Ekonomická situace některých rodin je velmi zoufalá a město se snaží pomáhat tam, kde je třeba, svačina je přitom pouze detail, ale i ten napomáhá socializaci dítěte,“ uvedla Alena Hynková, vedoucí magistrátního sociálního odboru.

Zapojení do projektu nabídla městu Plzeň obecně prospěšná společnost Možnosti tu jsou. „Projekt jsme zahájili v září 2017 a podnětem pro jeho spuštění byly rozhovory s učiteli základních škol, kteří mají zmapované děti, jež nenosí svačiny z domova. Tyto děti jsou předmětem našeho zájmu,“ uvedl ředitel společnosti Roman Hajšman. Celková částka na jedno dítě a školní rok činí 5 tisíc korun (30 korun denně) a peníze pro zajištění projektu hradí organizace Možnosti tu jsou z darů od dárců. Jedním z nich se tak po 9. září 2018 stane i město Plzeň.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak