Město Plzeň hostí mezinárodní workshop odborníků na dopravu

Ve dnech 27. a 28. listopadu hostí Plzeň mezinárodní workshop expertů zabývajících se moderními přístupy dopravního plánování s preferencí nemotorové a veřejné dopravy. Setkání uspořádala Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje. Experty z Maďarska, Srbska, Slovinska, Rakouska, Chorvatska, Rumunska, Bulharska, Slovenska a Česka přivítal za město Plzeň ve Sněmovním sále plzeňské radnice náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

„Město Plzeň se v roce 2015 stalo Evropským hlavním městem kultury, díky tomu jsme zažili velký příliv nových turistů a museli jsme čelit novým výzvám, včetně těch dopravních,“ uvedl v úvodu náměstek primátora Michal Vozobule. Připomněl, že město Plzeň se musí vypořádat s hlavními dopravními tepnami, které vedou samotným centrem města a komplikují zavádění ostatních druhů aktivních forem dopravy. „V oblasti dopravy má Plzeň zpracované dva stěžejní dokumenty – Zásady dopravní politiky města Plzně a Plán udržitelné mobility Plzně, který je v českém prostředí inovativním dokumentem. Plzeň byla prvním městem, které si tento dokument nechalo velmi odborným a vysoce participativním způsobem zpracovat,“ doplnil na závěr Michal Vozobule.

V úvodním panelu přednášek představil vedoucí úseku dopravy a technické infrastruktury Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Petr Raška charakter dopravního systému v Plzni a systém pěší dopravy. Jakub Mareš poté přednesl projekt automatického sdílení koloběžek v Plzni.
Kromě přednášek a diskuzí absolvují odborníci procházku centrem Plzně po místech přátelských vůči chodcům, svezou se bateriovým trolejbusem a navštíví také dominantu města – Plzeňský Prazdroj.

Projekt CityWalk byl zahájen v prosinci 2016 ve spolupráci 13 projektových partnerů z osmi evropských zemí. Podpořen je z nadnárodního programu Interreg DANUBE. Cílem projektu je zlepšit podmínky pro využívání veřejné dopravy, cyklistických kol a podmínky pro chodce ve městech. Za Českou republiku se projektu účastní Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje a město Stříbro.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient