Město Plzeň hostí mezinárodní workshop odborníků na dopravu

Ve dnech 27. a 28. listopadu hostí Plzeň mezinárodní workshop expertů zabývajících se moderními přístupy dopravního plánování s preferencí nemotorové a veřejné dopravy. Setkání uspořádala Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje. Experty z Maďarska, Srbska, Slovinska, Rakouska, Chorvatska, Rumunska, Bulharska, Slovenska a Česka přivítal za město Plzeň ve Sněmovním sále plzeňské radnice náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

„Město Plzeň se v roce 2015 stalo Evropským hlavním městem kultury, díky tomu jsme zažili velký příliv nových turistů a museli jsme čelit novým výzvám, včetně těch dopravních,“ uvedl v úvodu náměstek primátora Michal Vozobule. Připomněl, že město Plzeň se musí vypořádat s hlavními dopravními tepnami, které vedou samotným centrem města a komplikují zavádění ostatních druhů aktivních forem dopravy. „V oblasti dopravy má Plzeň zpracované dva stěžejní dokumenty – Zásady dopravní politiky města Plzně a Plán udržitelné mobility Plzně, který je v českém prostředí inovativním dokumentem. Plzeň byla prvním městem, které si tento dokument nechalo velmi odborným a vysoce participativním způsobem zpracovat,“ doplnil na závěr Michal Vozobule.

V úvodním panelu přednášek představil vedoucí úseku dopravy a technické infrastruktury Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Petr Raška charakter dopravního systému v Plzni a systém pěší dopravy. Jakub Mareš poté přednesl projekt automatického sdílení koloběžek v Plzni.
Kromě přednášek a diskuzí absolvují odborníci procházku centrem Plzně po místech přátelských vůči chodcům, svezou se bateriovým trolejbusem a navštíví také dominantu města – Plzeňský Prazdroj.

Projekt CityWalk byl zahájen v prosinci 2016 ve spolupráci 13 projektových partnerů z osmi evropských zemí. Podpořen je z nadnárodního programu Interreg DANUBE. Cílem projektu je zlepšit podmínky pro využívání veřejné dopravy, cyklistických kol a podmínky pro chodce ve městech. Za Českou republiku se projektu účastní Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje a město Stříbro.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak