Search
Close this search box.

Město Pelhřimov zažilo setkání se špičkovým operním uměním

Koncert, kterým vyvrcholily kurzy Pěvecké akademie Gabriely Beňačkové (ty probíhaly v Pelhřimově od 10. července), nabídl v neděli 15. července v Divadle L. Lipského slavné operní melodie v podání 8 pěvkyň a jednoho pěvce z Ruska, ČR, Slovenska, Polska a Rumunska a na závěr i setkání s Gabrielou Beňačkovou. Celý program uváděl Jakub Pustina, který v úvodu přivítal všechny přítomné, mezi nimiž nechyběli představitelé města Pelhřimova v čele se starostou Františkem Kučerou a místostarostou Josefem Kochem.

Jakub Pustina také poděkoval starostovi za to, že společně s ním před několika lety stál u zrodu projektu, který nyní pravidelně přivádí do Pelhřimova špičkové operní pěvce. Po skončení koncertu a dlouhém vřelém potlesku pak srdečně pozdravila publikum také Gabriela Beňačková, hvězda newyorské Metropolitní opery a Vídeňské státní opery, skutečná legenda, která vystupuje na světových pódiích už neuvěřitelných 48 let. „Děkuji vám, že jste přišli a udělali tak krásnou atmosféru pro mé děti, jak já jim říkám,“ uvedla. Za krásný zážitek pak poděkoval starosta František Kučera, který popřál mladým pěvcům hodně úspěchů v osobním životě i v umělecké kariéře. Závěr večera pak patřil autogramiádě s Gabrielou Beňačkovou.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient