Search
Close this search box.

Město Pelhřimov si zvolilo nové vedení, starostou je Ladislav Med

V pondělí 5. listopadu se konalo první, ustavující zasedání nového zastupitelstva města, vzešlého z nedávných komunálních voleb. Jeho hlavní náplní byly volby nového vedení města. Na pozici starosty byli navrženi dva kandidáti – Ladislav Med (ODS) a Ing. František Kučera (ČSSD). Při tajném hlasování byl zvolen starostou Ladislav Med, dosavadní místostarosta města, který získal 11 hlasů – o jeden více než jeho protikandidát. Prvním místostarostou byl zvolen Ing. Josef Koch (KDU-ČSL), druhým místostarostou se stal Zdeněk Jaroš (TOP 09), oba s 11 hlasy.
V sedmičlenné radě města budou v nadcházejícím volebním období zasedat kromě starosty a místostarostů Mgr. Ivana Kociánová (Nezávislí pro občany), Ing. Václav Plášil (TOP 09), MUDr. Hynek Poul (KDU-ČSL) a JUDr. Josef Doubek (ODS).

Městské zastupitelstvo má těchto 21 členů:
ODS: Ladislav Med, JUDr. Josef Doubek, Jindřich Štěrba, Leopold Bambula
TOP 09: Zdeněk Jaroš, Ing. Václav Plášil, MUDr. Pavel Míka
KDU-ČSL: Ing. Josef Koch, MUDr. Hynek Poul, Mgr. Karel Kratochvíl
ČSSD: Ing. František Kučera, Mgr. Bohumil Kovanda, MUDr. Jiří Běhounek st.
ANO 2011: Mgr. et Mgr. Bohumila Kobrlová, Jiří Turek, Radek Procházka
Změna pro Pelhřimov: Pavel Hájek, Ing. Renáta Marková
Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst: MUDr. Jiří Běhounek ml.
Nezávislí pro občany: Mgr. Ivana Kociánová
KSČM: Pavel Hodáč

Nově zvolený starosta města Ladislav Med ve své funkci vystřídal Františka Kučeru, který stál v čele města v uplynulých čtyřech letech. Práci Františka Kučery pro město ocenili nový starosta a zastupitelé slovy díků, potleskem a předáním věcného daru. Starosta Ladislav Med také nezapomněl poděkovat jeho předchůdci, dlouholetému starostovi Leopoldu Bambulovi, že před čtyřmi roky předal město dnes už bývalému vedení v dobré kondici, finančně stabilizované a zdravé. Ladislav Med poděkoval i občanům města za účast ve volbách a zastupitelům a na závěr krátkého projevu přiblížil programové priority nového vedení města.

Nově zvolené zastupitelstvo čeká příští zasedání 12. prosince.

Na programu by mělo mít mimo jiné návrh investiční části rozpočtu města na rok 2019, složení komisí a výborů atd.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient