Search
Close this search box.

Město otevřelo relaxační zónu a odhalilo 3D malbu

Kroměřížská radnice dnes odpoledne otevřela relaxační zónu na Velkém náměstí. Slavnostně odhalila i 3D malbu s motivem kroměřížského podzemí, která se na náměstí vrátila po dvou letech. „Chceme oživit centrum města a navázat na loňský úspěch relaxační zóny. Bude opět sloužit k odpočinku, posezení i k pořádání pohybových a kulturních aktivit,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Zóna je také zázemím letošní turistické sezony zaměřené na děti, rodiny a mladé lidi.

Nachází se na ploše kolem 200 metrů čtverečních. Město zajistilo sedačky, stolky, lehátka, zastínění, wi-fi připojení na internet, dva dřevěné stánky pro zázemí, mobilní zeleň, herní koutek, přívod elektřiny i odpadkové koše včetně odvozu odpadu. Provozovatel zóny, Planorbis ČSOP Kroměříž, zajišťuje občerstvení a bude se spolu s městem podílet i na programu zóny, která nabídne až do 2. září celkem více než 70 akcí.

Občerstvení zatím funguje v podobném režimu jako loni. „Brzy budou však na náměstí umístěny dva moduly, kdy jeden bude fungovat jako stánek s občerstvením a druhý poslouží nejen v případě nepříznivého počasí jako vnitřní odpočinková zóna s posezením, sedacími vaky i knihami,“ popsala Marcela Nehodová z radničního odboru kultury a cestovního ruchu. Zóna bude každý další den otevřena od 11:00 do 22:00.

Dětem nabídne tvořivé dílny, zumbu, pískohraní, jógu s beruškou, hravé cvičení, nerf střelnici, hry Člověče, nezlob se a Dáma a další aktivity. Dospělí se mohou těšit na koncerty různých žánrů, intuitivní malování, besedy, přednášky i na dny regionálních hanáckých specialit a kuchyní různých národů, například maďarskou, francouzskou či japonskou. Zónu oživí i pouliční umělci. Program je zdarma. Informace jsou na webu www.kromeriz.eu a na speciální facebookové stránce zóny.

Kroměřížská radnice loni provozovala relaxační zónu na Velkém náměstí poprvé. Zóna byla vítaným oživením letních měsíců ve městě. Nabídla celkem více než 60 různých kulturních a sportovních akcí, na kterých se podílela sportovní centra a kluby, taneční skupiny i spolky. Kroměříž již dávno neláká turisty jen na památky UNESCO – na zámek a Podzámeckou a Květnou zahradu. Město loni navštívilo téměř půl milionu lidí, řada z nich jezdí na velké akce konané na území města.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient