Město otevírá další kolo dotačního programu fajnOVY prostor

(Aktualizováno před )

Kdo má zájem vylepšit veřejný prostor, v němž žije, může se přihlásit do dalšího kola dotačního programu fajnOVY prostor. Město zatím podpořilo 23 projektů za sedm milionů korun. V současném kole se bude rozdělovat 1,9 milionu korun.

Proměnit ulice, dotvořit náměstí či parky a další veřejná prostranství podle vlastních nápadů – takovou možnost nabízí aktivním obyvatelům nebo neziskovým organizacím další kolo dotačního programu „fajnOVY“ na revitalizaci veřejného prostoru ve městě. V jeho dvou ročnících bylo z rozpočtu města podpořeno 23 projektových záměrů. Protože alokace druhého ročníku programu „fajnOVY prostor“ nebyla vyčerpána, bylo vyhlášeno jeho další kolo. Z celkové částky 5 milionů korun bylo v jeho prvním kole rozděleno 3,1 milionu korun 13 projektům.

„Kvalitním záměrům rozdělíme zůstatek ve výši zhruba 1,9 milionu korun. Předpokládám, že se budou hlásit nejen autoři nových nápadů, ale po doplnění formálních nedostatků také žadatelé z prvního kola letošního ročníku. Termín pro podávání žádostí končí 7. srpna. Komise projekty vyhodnotí ještě v srpnu a ty podpořené budou známy už letos v září,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Ve dvou kolech dotačního programu byly podpořeny projekty za sedm milionů, dva z nich budou slavnostně odhaleny tento týden. Prvním z nich je busta Karla Kryla u Českého rozhlasu Ostrava. Legendární písničkář s rozhlasovým studiem úzce spolupracoval a natočil zde i slavné album Bratříčku, zavírej vrátka. Druhým projektem je přírodní park Hrabovjanka. Realizátorky projektu Jana Batelková a Jana Václavíková společně s patronkou parku zpěvačkou Anetou Langerovou vysadily Strom svobody.

Celé znění podmínek pro poskytnutí dotace je k nahlédnutí na www.ostrava.cz v sekci dotace a na http://fajnova.cz/projekt/fajnovyprostor/. Na příslušných odkazech jsou zveřejněny také seznamy podpořených a nepodpořených projektů z druhého ročníku prvního kola dotačního programu.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz