Město Orlová zastřešilo část hlediště letního kina

Většina Orlováků zavítá do areálu letního kina několikrát ročně, protože těch akcí, které se tam organizují, je rok od roku více. Pořádají se tam každoroční akce kulturního, společenského i sportovního charakteru, některé za přispění Nadace OKD. Letos v létě došlo k částečnému zastřešení hlediště areálu letního kina tak, aby návštěvníci byli chráněni před nepřízní počasí a mohli si tak užít nabízený program.

Čtyřiašedesátiletá paní Jarmila patří k pravidelným návštěvníkům areálu: „Mám to tady moc ráda, je tady moc příjemně, ale konečně jsem se dočkala zastřešení. Je to nenásilné a velmi příjemné. Ochrání nás to před sluníčkem i před letní bouřkou. Pamatuji si, jak jsme dva roky po sobě na Dnech města rychle utíkali před deštěm. A věřte, nebylo se kde schovat.“

„Celý projekt, který nese název „Kultura za každého počasí“ byl dokončen a zkolaudován 5. října letošního roku. Zastřešení je membránové, je vypnuto a vynášeno pomocí ocelové konstrukce. Ta je založena na betonových patkách, pásech a pilířích založených na pilotách. Součástí stavby je i odvodnění dešťových vod z přístřešku do stávající areálové dešťové kanalizace a uzemnění celé stavby proti zásahu bleskem. Náklady na realizaci činily 7, 5 mil. Kč. Nadace OKD přispěla 200 tisíci korunami,“ prozradila Petra Wojaczková z odboru rozvoje a investic.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.