Search
Close this search box.

Město ocenilo Sportovce Plzně 2017

Vítězi ankety Nadace sportující mládeže Sportovec Plzně 2017 jsou v kategorii dorostu atletka Kateřina Skypalová a v kategorii staršího žactva plavec Tomáš Chocholatý. Vyhlášení výsledků ankety se uskutečnilo v úterý 20. března na plzeňské radnici. Ceny vítězům předával plzeňský primátor Martin Zrzavecký.

Plzeňská kladivářka AK Škoda Plzeň Kateřina Skypalová získala v loňském roce titul na ME juniorů, ovládla domácí šampionát dorostu do 22 let i dospělých. Plavci PK Slavia VŠ Plzeň Tomáši Chocholatému k triumfu pomohla medailová sklizeň z Olympiády dětí a mládeže v Brně, stejně jako bohatá medailová sbírka z republikových šampionátů.

„Město Plzeň, které se profiluje jako město sportu, mladé talenty systematicky podporuje. Přeji všem sportovcům, kteří se tady sešli, aby dosáhli ve svém životě co nejvíce úspěchů, a to nejen sportovních,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Hostem byl i rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Holeček, jenž uděloval Cenu rektora. Připomněl, že univerzita má nový program, který podporuje skloubení studia a vrcholového sportu a vyzval přítomné mladé sportovce ke studiu na Západočeské univerzitě.

Slavnostního aktu, při němž byli oceněni i další jednotlivci a týmy, se zúčastnili i náměstek primátora Pavel Kotas, radní pro oblast podnikání a sportu Petr Chvojka (zároveň místopředseda Nadace sportující mládeže), další zástupci nadace, Plzeňského kraje, bývalí významní plzeňští sportovci a starostové městských obvodů, z nichž sportovci pocházejí.

Oceněna byla řada dalších jednotlivců i družstev:

Mladší žactvo:
V kategorii mladšího žactva, vyhlašované bez pořadí, se mezi nejlepší dostal Daniel Bouřil (lukostřelba), Viktorie Jánská (atletika), Matěj Sladký (plavec a moderní pětiboj) a Kamila Peštová (koloběžka).

Starší žactvo:
Kromě Tomáše Chocholatého byli dalšími oceněnými v kategorii staršího žactva Martin Kočandrle (běh na lyžích), Filip Matějovič (triatlon), Barbara Píchalová (atletika), Nikol Soustružníková, Simona Spěšná (obě cyklistika) a Michaela Štěrbová (moderní pětiboj).

Dorost:
V kategorii dorostu byli kromě Kateřiny Skypalové oceněni také Eliška Fajfrlíková (sportovní aerobik), Jakub Forejt (atletika), Ondřej Gemov (plavání), Jan Hašek (MTBO, LOB), Filip Jireš (zápas), Jan Louda (badminton) a Kristýna Štemberová (plavání).

Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni
Ve spolupráci Západočeské univerzity a Nadace sportující mládeže byla za skloubení sportovních a studijních výsledků udělena také Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni. Její držitelkou se stala Eliška Fajfrlíková, studentka Sportovního gymnázia Plzeň.

Trenéři
Poděkování za dlouholetou a obětavou práci s mládeží se dostalo trenérovi házené Františku Egermaierovi. Ocenění pro plzeňskou Trenérku roku mládeže za loňský rok převzala Lucie Plašilová (atletika).

Akce TOP Junior Sport Plzeň
Nejlepší akcí z programu TOP Junior Sport Plzeň, do kterého jsou zařazeny špičkové mezinárodní soutěže pro mládež, byl premiérově vyhlášen Memoriál Stanislava Štrunce, jehož pořadatelem je Viktoria Plzeň.

Družstva
V kategoriích družstev byly oceněny následující kolektivy:

Žactvo:
TJ Plzeň – Litice, starší žáci (pozemní hokej)
31. ZŠ Plzeň, starší žákyně (házená)
Pětibojařské sportovní centrum v Plzni, mladší žáci (moderní pětiboj)
KVS Plzeň, starší žáci (vodní pólo)
LK ARCUS Plzeň, starší žactvo (lukostřelba)

Dorost:
TJ Lokomotiva Plzeň, posádka Tereza a Jakub Dobrých (jachting)
1. LK Plzeň 1935, družstvo juniorů (lukostřelba)
HC Plzeň 1929, družstvo juniorů (lední hokej)
HC Plzeň 1929, družstvo staršího dorostu (lední hokej)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient