Město Nepomuk se rozeznělo brazilskými skladbami

V pondělí 12. 11. proběhl koncert brazilského jazzového tria z partnerského města São João Nepomuceno ve složení Ricardo Itaborahy, Dudu Lima a Leandro Scio. Trio vyrazilo na malé evropské turné, při kterém zahrálo také v Praze, Bruselu a Vatikánu.

Na programu koncertu bylo také několik písní s místním sborem Canto Nepomucenum, například Hymna o svatém Janu Nepomuckém, která zní pravidelně v brazilském kostele. Během návštěvy Nepomuku zavítali hosté také na Zelenou Horu, do Svatojánského kostela či muzea.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak