Search
Close this search box.

Město navštívil německý pěvecký sbor Bremer Kantorei St. Stephani

Náměstek primátora Pavel Urbášek přivítal dnes na radnici zpěváky brémského sboru. Ti přijeli na pozvání olomouckých kolegů z Collegium vocale.

Němečtí hosté se seznámili s historií města i radnice, kterou si prohlédli a na oplátku obdarovali náměstka Urbáška klíčem svatého Petra – patrona Brém. K tomu mu ještě pod taktovkou Tima Günthera zazpívali.

Sbor Kantorei St. Stephani má 125 letou starou historii a je tak jedním z nejstarších sborů v Brémách. Vyvinul se na moderní koncertní sbor s neskromným uměleckým profilem. Jeho široký repertoár sahá od klasických oratorií přes kantáty, duchovní díla acapella, až k současným skladatelům, spirituálům, gospelům, světové hudbě a jazzu. Na programu má i ojedinělé projekty (díla Pabla Nerudy, Mikise Theodorakise či Brémské requiem Haralda Weisse).

Olomoucký sbor Collegium vocale navštívil Brémy v květnu, kde měl dvě koncertní vystoupení pod vedením sbormistryně Růženy Saligerové a za doprovodu varhaníka Karla Martínka. „Koncerty byly velice zdařilé a publikem nadšeně přijaté,“ potvrdila za sbor Marie Letochová.

V Olomouci se brémští pěvci představili v neděli 30. září v kostele sv. Mořice. další koncert se uskutečnil v Zábřehu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient