Město Náchod si zvolilo nové vedení

V pondělí 5. listopadu 2018 se ve velkém sále Městského divadla dr. J. Čížka uskutečnilo ustavující jednání Zastupitelstva města Náchoda, na kterém všech 27 nově zvolených zastupitelů složilo svůj slib.

Po složení slibu následovala volba starosty a místostarostů – 20 hlasy byl starostou zvolen Jan Birke (ČSSD), do funkce 1. místostarosty byl 20 hlasy zvolen ing. Jan Čtvrtečka (ČSSD), do funkce 2. místostarosty byla 15 hlasy zvolena ing. Pavla Maršíková (KDU-ČSL) a jako třetí, neuvolněný místostarosta byl 23 hlasy zvolen Mgr. František Majer (ODS a STAN).

Poté následovala volba zbývajících sedmi členů Rady města Náchoda.

V tajné volbě byli členy Rady města Náchoda zvoleni:
MUDr. Ladislav Tichý (ČSSD) – 21 hlasů,
Tomáš Magnusek (ČSSD) – 18 hlasy
MUDr. Jan Falta (ODS a STAN) – 25 hlasů,
MUDr. Edita Nováková (KDU-ČSL) – 20 hlasů,
Jiří Maršík (Patrioti města Náchoda) – 22 hlasů.

Zastupitelé volili také předsedy a členy finančního a kontrolního výboru.

Předsedou kontrolního výboru byl zvolen pan Jiří Prokop, předsedou finančního výboru pan Radek Jakubský.

Nově zvolení členové finančního výboru: Pavel Bělobrádek, Štěpán Kačer, Boris Oláh, Jan Řehák, Jitka Štimová a Jindřich Vlášek.

Nově zvolení členové kontrolního výboru: Jiří Dobýval, Petr Jirásek, Hana Kopecká, Michal Kudrnáč, Milan Marek a Josef Šimon.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.