Search
Close this search box.

Město Mladá Boleslav chce zabránit výstavbě na pozemku u Radouče

Mladá Boleslav se rozhodla vyhlásit stavební uzávěru na rozsáhlém travnatém pozemku mezi ulicemi Na Radouči a Svojsíkova. Pozemek je obklopen z více stran panelovými domy, ale je přes něj stále dobře vidět na přilehlou oblast Radouče. Majitelem pozemku je stát, který se rozhodl prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nabídnout lukrativní pozemek do aukce a prodat jej. Obyvatelé z okolních domů se bojí, že by nový majitel volný prostor zastavěl dalšími domy a dosud příjemný výhled na Radouč by se znehodnotil. Město proto rozhodlo vyhlásit zde stavební uzávěru a zablokovalo tím možný záměr prodeje a případné výstavby do chvíle, než bude hotov nový územní plán. Náměstek primátora Jiří Bouška potvrdil, že cílem města dále v této věci jednat a snažit se tento pozemek od státu získat.

Šance na bezúplatné získání pozemku od státu by se zvýšila v případě, že by v novém územním plánu byl pozemek určen pro veřejnou zeleň. Informace o vyjednaném postupu a o rozhodnutí vyhlásit zde stavební uzávěru již projednala rada a v minulém týdnu i zastupitelstvo města.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient