Město Mladá Bleslav letos masivně investuje do školství

Také letošní letní prázdniny využijí v Mladé Boleslavi k nezbytným úpravám škol. Nicméně do školství se ve městě začalo s velkými investicemi už vloni. “Jen od letošního léta do konce roku investujeme do školství zhruba 100 milionů korun. Jsem velmi rád, že se mi tak velké peníze podařilo prosadit, protože jsou v této oblasti opravdu zapotřebí,” uvedl náměstek primátora Daniel Marek. Největší investicí bude bezesporu zateplení další školy, na řadě je tentokrát 9. základní škola zvaná Pastelka. Tady už stavební práce začaly 14. června předáním staveniště, rozděleny však budou do dvou etap. V první fázi, která se uskuteční o letošních prázdninách, dojde k výměně oken, vzduchotechniky a úpravám střechy, příští rok pak bude zatepleno vlastní opláštění.

Zateplení Pastelky bude stát zhruba 70 milionů, město na to ovšem plánuje čerpat dotaci. Ta je ve výši 40 % na zateplení a 70 % na vzduchotechniku.
Stejnou dotaci město plánuje využít na další dvě zateplení budov, tentokrát ovšem mateřské školy Beruška (stát bude 13,7 milionů, vloni už zde byla vyměněna okna, letos dojde na plášť budovy, střechu a vzduchotechniku) a MŠ Sluníčko, jejíž zateplení vyjde na 15 milionů korun.
Budovat se bude také na 6. a 8. základní škole, kde by přes prázdniny měla vzniknout nová atria.
Všechny zmíněné úpravy by měly být skončeny do poloviny září a především by žádná z nich neměla narušit výuku či provoz škol ani školek. I to je jeden z důvodů, proč bylo zateplení Pastelky rozděleno do dvou etap.
Kromě toho město plánuje stavbu dvou nových školek, které však teprve začnou. Jde o novostavbu dalšího pavilonu MŠ Beruška v rámci MŠ Pampeliška a novostavbu na Michalovicích, kde dosud školka chybí. Na obě dvě stavby bude využita dotace 85 % z IPRÚ a 5 % ze státního rozpočtu.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz