Město má novou stálou Tržnici DEPO2015

Stálá městská tržnice nově funguje pod střechou DEPO2015. Její provoz zahájily slavnostní Dožínky v neděli 30. září. Své zboží a služby nabízí v tržnici celkem šest obchodů. Každou poslední neděli v měsíci doplní nabídku tematické trhy, kdy se mezi stálými obchody objeví speciální dřevěné stánky pro trhovce.

Tržnice DEPO vznikla v takzvaném Velkém skleníku kreativní zóny DEPO2015 vedle kavárny. Od úterý do soboty zde bude mít otevřeno pět obchodů: Venkovský dům plzeňského kraje, second hand Móda 2, farmářský obchod U tří farmářů, design shop UMU a likérka a chilli L’Or & Prádelská. Společná otevírací doba obchodů je úterý až pátek od 13 do 17 hodin a v sobotu od 10 do 13hodin. Funguje zde také kadeřnictví, které přizpůsobuje otevírací dobu objednávkám. Na konci roku se v Tržnici plánuje otevření nového bistra.

„Jsem rád, že se vše povedlo. Podle vypracované studie Plzeňané jasně řekli, že tržnici chtějí. Věřím, že se jim moderní koncept v netradičním provedení s pestrou nabídkou čerstvých sezónních produktů, s designem, službami i zajímavými akcemi bude líbit,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

V Plzni se po stálé tržnici volalo už dlouho, koncept v DEPO2015 navíc nenarušuje tradici trhů na náměstí a oba projekty se budou vzájemně doplňovat. Práce na výstavbě stálé městské tržnice se uskutečnily především v letních měsících, v nejbližších dnech je završí instalace díla Slunečnice od slavného českého designéra Maxima Velčovského.

Dalšími chystanými akcemi v tržnici jsou letos 28. října Dýňování, 25. listopadu Farmářská podzimní sklizeň, 16. prosince Zimní slavnosti. V příštím roce pak čeká na návštěvníky 27. ledna Zabijačkový festival a přehlídka minipivovarů, 24. února Masopust a nakládačky, 31. března Festival kávy, 24. dubna Jarní slavnosti a 26. května Chřestění.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak