Město Litoměřice povede i nadále Ladislav Chlupáč

Město Litoměřice má nové vedení, respektive staronové. Zastupitelé rozhodli většinou hlasů, že i v následujících čtyřech letech povede Litoměřice Mgr. Ladislav Chlupáč (ODS). Učinili tak v kongresovém sále hradu v úvodu ustavujícího jednání zastupitelstva a poté, co složili slib zastupitele. Slavnostní atmosféru umocnila státní hymna a žehnání jejich práce litoměřickým biskupem Janem Baxantem.

„Je to velký závazek a ocenění dlouhodobé práce, kterou jsem připraven stejně zodpovědně vykonávat i v následujícím období,“ konstatoval po svém zvolení Ladislav Chlupáč. Post prvního místostarosty bude nadále zastávat Mgr. Karel Krejza (ODS). Třetím (neuvolněným) místostarostou zůstává Mgr. Václav Červín (Sport a zdraví). Ke změně ve vedení však dochází v případě druhého místostarosty, jímž se stal dosavadní radní Lukas Wünsch (Severočeši Litoměřice). Zástupci opozice se hlasování zdrželi. Proti se postavil pouze Petr Panaš (Piráti a Zelení).

Rada města zůstane nadále devítičlenná. Jejími členy se po svém zvolení automaticky stali starosta a místostarostové. Doplní je Ing. Radek Lončák, MUDr. Petr Kubec, MUDr. Leoš Vysoudil, PhDr. Filip Hrbek (všichni ODS) a Mgr. Petr Hošek (oba Severočeši Litoměřice). Posledně jmenovaný nahradil PhDr. Olgu Kubelkovou, která se mandátu vzdala ze zdravotních důvodů.

Ve finančním a kontrolním výboru bude mít kromě koalice své zastoupení i opozice. Kontrolní výbor povede Jiří Adámek (ANO 2011), který nahradil Mgr. Jaroslava Růžičku (KSČM). Finanční výbor bude i nadále řídit Ing. Radek Lončák (ODS).

Novým zastupitelům přišel prvně žehnat litoměřický biskup, Monsignor Jan Baxant. Kromě jiného zmínil nelehkost jejich rozhodování. „Ne vždy budou vaše rozhodnutí populární. Populární člověk je ale v nebezpečí stát se populistou, což je tragédií pro něj i pro ty, kteří na něj spoléhali,“ uvedl ve svém projevu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.