Search
Close this search box.

Město konečně odkoupí Kounicův dům

Po několika jednáních o ceně, které vedla starostka Romana Žatecká se současným majitelem Kounicova domu, došlo ke shodě a město tuto lokalitu odkoupí za 1 900 000 korun. Vlastník s touto částkou vyslovil souhlas a zastupitelé koupi včera schválili.

Pro připomenutí, původní cena, na základě znaleckého posudku, který si nechalo města vypracovat, byla 6,9 mil. korun. Po jednáních se podařilo tuto částku snížit o dva miliony, přesto se to některým zastupitelům zdálo hodně a požadovali další snížení. To se podařilo a 1,9 mil. korun je cena konečná.

„Jsem ráda, že konečně došlo ke shodě a Kounicův dům bude patřit městu. Až uzavřeme smlouvy a Kounicův dům bude převedený do majetku města, neprodleně zahájíme práce vedoucí k tomu, aby nedocházelo k další destrukci této památky. Zároveň si budeme muset vyžádat posudek statika, abychom měli zcela jasno, jak na tom to, co po požáru z domu zbylo, po třech letech je,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

O využití Kounicova domu se vedou diskuze. „Myslím si, že vzhledem k poloze, ale i rozloze celého pozemku, by měl Kounicův dům sloužit dětem, takže sem chceme přestěhovat Libertin, ale třeba i akvárium, které je nyní v Bancu,“ dodal místostarosta Juraj Raninec.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient