Search
Close this search box.

Město Kladno spouští službu Senior taxi

Cestování po Kladně bude pro seniory a hůře pohyblivé občany od pondělí 3. září jednodušší. K cestě na úřady, k praktickému lékaři nebo jen na poštu a úřady mohou nově využít speciální službu Senior taxi. Městem provozované taxi bude fungovat za jednotný poplatek 30 korun za jednu jízdu bez ohledu na počet ujetých kilometrů, jedinou podmínkou je využití Senior taxi na území města Kladna.

„Víme, že cestování je pro seniory a hendikepované problematické a při využití komerčních taxi velmi drahé. Vycházíme jim proto vstříc, musí pouze splnit jednu z podmínek, kterou je věk nad pětašedesát let. Využít ji mohou také držitelé průkazů TP, ZTP a ZTP/P starší 15 let. Právě tato skupina obyvatel má velmi ztížený pohyb po městě. Málo kdy mají senioři k dispozici někoho, kdo je k lékaři nebo na vyšetření do nemocnice odveze. Pro některé je obtížné dojít ze svého domova jen na zastávku autobusu,“ zdůvodnil zřízení služby kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Senior taxi bude na území města Kladna k dispozici každý všední den od 7.00 do 14.30 hodin. Jízdu si budou lidé telefonicky objednávat na telefonním čísle 601 139 139. Dispečer bude objednávky minimálně den předem přijímat každý všední den od 7.00 do 15.00. V průběhu dne mohou zájemci o službu uskutečnit jednu nebo dvě jízdy. „Pokud senior bude vědět, že například u lékaře stráví hodinu, předem si objedná i cestu zpět. V tomto případě za obě cesty uhradí jízdné 50,-Kč, opět bez ohledu na počet ujetých kilometrů,“ přiblížil kladenský primátor.

Přepravovaná osoba může mít s sebou jednočlenný doprovod, který za převoz hradí stejnou sazbu jako senior nebo hendikepovaný. Klient po operaci či ambulantním zákroku musí mít doprovod vždy. Součástí služby bude přeprava menších zavazadel, popřípadě skládacího invalidního vozíku, chodítka nebo francouzských holí. U vozíčkářů je třeba, aby byla přepravovaná osoba schopná vozík opustit.

„Už dříve jsme zavedli symbolické jízdné v městské dopravě pro seniory. S ohledem na stárnutí populace je ale třeba vycházet této části Kladeňáků vstříc, usnadnit a zkvalitnit jim jejich běžný život. Jednou z takových nabídek je nyní i služba Senior taxi, kterou právě spouštíme. Pevně věřím, že si mezi lidmi, pro které je určena, získá oblibu a stane se běžnou součástí jejich životů,“ doplnil Milan Volf.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient