Search
Close this search box.

Město Karviná získalo nové wintejnery. Ulehčí a urychlí zpětný odběr vysloužilého elektra

Statutární město Karviná spolupracuje s firmou ELEKTROWIN a.s., která odebírá ze Sběrného dvora Technických služeb Karviná, a.s. vysloužilé elektrospotřebiče za účelem dalšího zpracování a recyklace. Podepsáním smlouvy o umístění a provozování kontejnerů –„wintejnerů“ v září tohoto roku se vzájemná spolupráce ještě zintenzivňuje. Shromažďování zpětně odebraného elektrozařízení v areálu technických služeb, včetně manipulace s ním je mnohem rychlejší a pro obsluhu všech zapojených pracovišť do zpětného odběru i snazší. V říjnu dodané shromažďovací kontejnery – wintejnery – poskytují větší kapacitu úložného prostoru a díky jejich uzamykatelnosti dochází k eliminaci rozebírání elektra po celé trase až k recyklační lince.

Jeden z kontejnerů je vyhrazen vysloužilé chladící technice, ve druhém končí ostatní velké spotřebiče jako např. pračky, sporáky či myčky. Své místo tu najdou i malé elektro spotřebiče odevzdané ve sběrném dvoře.

Statutární město Karviná také využilo svou možnost, a požádalo firmu ELEKTROWIN a.s. o čerpání zpětné odměny z Motivačního programu ve výši 11.966 Kč. Odměna je určena na pořízení dvou nájezdových ramp k wintejnerům a rudly k manipulaci s vysloužilým elektrozařízením. Obsluha wintejnerů a manipulace s velkými vysloužilými spotřebiči tak bude pro zaměstnance sběrného dvora ještě snazší.

Využíváním wintejnerů se pro občany nic nemění na způsobu odevzdávání starého elektra. Spotřebiče jsou nadále zdarma odebírány Sběrným dvorem v areálu technických služeb v Karviné-Novém Městě od 1. dubna do 31. října (po–pá: 8:00–18:00; so: 6:00–14:30; ne: zavřeno) a od 1. listopadu do 31. března (po–pá: 8:00–16:00; so: 6:00–14:30; ne: zavřeno).

Nefunkční elektro odevzdané ve sběrném dvoře do konce března 2019 může pomoct psům bez domova. Statutární město, které do uvedeného termínu odevzdá prostřednictvím sběrného dvora nejvíc vysloužilého elektra, získá až 60 tis. Kč. Soutěž Hejbni s elektrem pro lepší život je právě v polovině. Karviná případnou výhru věnuje právě ve prospěch psího útulku. Pořadatelem soutěže je společnost ELEKTROWIN. Elektro ponechané u popelnic k rozebrání sběračům kovů se nepočítá – nepomáhá.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient