Město je připravené znovu jednat o partnerství v hradeckém fotbalovém klubu

Město již před rokem deklarovalo zájem o spolupráci a vstup strategického partnera do svého fotbalového klubu FC Hradec Králové. Loňská jednání se zájemci o kapitálový a manažerský podíl ve společnosti však nakonec neskončila podpisem akcionářské dohody. Zastupitelé města schválili nový model strategického partnerství a základní podmínky financování a řízení klubu.
„Předchozí výběr strategického partnera do našeho fotbalového klubu dával mnoho možností a variant spolupráce, ale jejich posouzení a hodnocení bylo v rámci diskuse zastupitelů velmi komplikované,“ vysvětluje náměstek primátora Jindřich Vedlich, odpovědný za rozvoj a investice ve městě. „Proto jsme nyní zvolili opačný postup, kdy si město stanoví základní pravidla a podmínky, přičemž princip vychází z modelu, který město úspěšně nastavilo v hokejovém klubu,“ dodává Vedlich.

Zastupitelé tak schválili univerzální smlouvu, která bude nabízena jednotlivým zájemcům o majetkový vstup do FC Hradec Králové. „Tento postup vychází z požadavků zastupitelských klubů, se kterými byla tato smlouva předem projednána. Smlouva předpokládá odkup 50 procent akcií klubu a každoroční dotaci strategického partnera na financování činnosti klubu ve výši 20 milionů korun,“ říká Vedlich. Město se smlouvou, jejíž platnost není termínově nijak omezena, zavazuje dotovat činnost „A“ týmu částkou 13,9 milionu korun, dalších 18,5 milionu přispěje na mládežnické kategorie a dokrytí ztráty z provozování fotbalových stadionů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.