Město Jaroměřice nad Rokytnou přispělo na nákup lůžek pro nemocnici

Dar města Jaroměřice nad Rokytnou ve výši 40 000 Kč použije třebíčská nemocnice na pořízení nových lůžek pro pacienty na oddělení LDN (léčebna dlouhodobě nemocných). „Nová lůžka výrazně zlepší komfort a bezpečí pro pacienty a umožní personálu snadnější manipulaci s pacientem,“ popisuje ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová. Nemocnice se v současné době zaměřuje na kompletní obnovu lůžek na oddělení LDN. Jedná se celkem o sto lůžek, část obnovy lůžek je již hotová. Další bude následovat v příštím roce. Tato lůžka jsou kompletně elektricky polohovatelná včetně jednotlačítkových poloh, což je pohodlné například pro pacienta, kdy i jako ležící se může jednoduše posadit při jídle či návštěvě. Lůžko má velmi nízkou tzv. nejnižší polohu, čím opět eliminuje riziko pádu při vstávání. Součástí dodávky jsou i pasivní antidekubitní matrace, které u dlouhodobě ležících pacientů snižují riziko proleženin tzv. antidekubitů. Pro zlepšení komfortu také slouží pacientské stolky, které mají hydraulickou jídelní desku. Ta se velmi snadno ovládá a může s ní snadno manipulovat i ležící pacient.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.