Město Hodonín se vrátilo do dob první republiky

Celé páteční odpoledne až do večerních hodin prožívali obyvatelé a návštěvníci Hodonína ve stylu první republiky. Náměstí před radnicí se „převléklo“ do doby před sto lety a návštěvníci tak zažili atmosféru i události, které vedly ke vzniku Československé republiky. Zábavná road show „Zažijte to znovu“ měla v Hodoníně svoji premiéru.

V autentických kulisách historických budov si každý mohl na vlastní kůži okusit atmosféru v obecné škole, navštívit pobočku Spořitelny české, trafiku či si prohlédnout vůz Laurin a Klement z roku 1905. Originální zážitky, včetně těch chuťových, nabídla kavárna se specialitami v podobě oblíbených dezertů Tomáše Garrigua Masaryka. Zajímavým zpestřením byla ukázka vyučovací hodiny v dobové obecné škole v podání herce Petra Baťka, která potěšila i překvapila malé i velké. Celé odpoledne zněly z hlavního pódia k tanci i poslechu prvorepublikové melodie a písně v podání Lucie Černíkové, populární kapely Šlapeto a orchestru Blue Star. Na koni přijel i sám prezident Masaryk. Večer zakončila videoprojekce, která připomněla Velkou válku a události až po vznik samostatné republiky.

Projekt „Zažijte to znovu“ připravila společnost Media Park ve spolupráci s dalšími partnery a za finanční podpory Jihomoravského kraje. Projekt startoval v Hodoníně, rodišti prvního prezidenta, a následovat bude dalších 15 krajských a okresních měst po celé republice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.