Search
Close this search box.

Město Havířov bude mít zcela nové webové stránky

Nový moderní design, lepší přehlednost informací nebo jejich propojení s příspěvkovými organizacemi města. To slibují Havířovští návštěvníkům webových stránek města. Nové webové stránky město zpřístupní veřejnosti do konce září. Již nyní mohou lidé vývoj nových webobých stránek sledovat z prokliku ze současného webu města Havířova. Struktura ani obsah webu na něm nejsou zcela dokončeny, návštěvníci si však už nyní mohou prohlédnout úplně novou grafiku a uspořádání webu.

Obsáhlý současný web statutárního města letos oslavil 10 let, jeho o něco mladší grafika slavila narozeniny šesté. „V dnešní době s ohledem na překotný rozvoj moderních technologií se tak jedná o webové stránky velmi zastaralé. A jelikož dnes lidé nejčastěji čerpají informace z virtuálního prostoru, je nezbytné, aby je zde nalezli snadno a rychle. Chceme být městem, kde se bude mladým dobře žít, a to se vším všudy, proto musíme jít s dobou,“ vysvětluje rozhodnutí města pustit se do nových stránek primátorka Jana Feberová.

Město si od nových webových stránek slibuje lepší funkčnost, moderní logiku struktury, snadné procházení a čtení webu a také responzivitu neboli přizpůsobené zobrazení pro mobilní telefony a tablety, které je pro dnešní moderní weby samozřejmé.

„Při rozhodování o tvorbě a nové podobě webových stránek jsme vzali v úvahu moderní technologie, ale i výhled do budoucna. Naše město potřebuje našim občanům zajistit moderní a rychlý přístup k informacím. Celý projekt byl koncipován tak, abychom dostali to nejlepší, co je v tomto oboru na trhu dostupné. Myslím, že se nám to podařilo,“ doplňuje náměstek primátorky Josef Bělica.

Během září město spustí provoz nových webových stránek, nějaký čas však poběží v testovacím provozu současně s původním webem. Nové webové stránky města Havířova budou dostupné na stejné doméně jako současný web města – www.havirov-city.cz. Na stránkách bude proklik také na původní web.

„Webové stránky statutárního města jsou obrovský kolos a převod informací vyžaduje značné úsilí nejen programátorů vybrané firmy, ale také pracovníků magistrátu. Zároveň chceme, aby byly lidem veškeré doposud uveřejňované informace dostupné, proto během prvních týdnů provozu poběží současně také staré webové stránky,“ vysvětluje náměstek Bělica.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient