Město dopravní omezení fatálně podcenilo

V předvečer zahájení rekonstrukce první etapy Budějovické ulice jsem přemýšlel nad tím, jak se budu já a všichni další obyvatelé Tábora v následujících týdnech a měsících po městě pohybovat autem. Měl jsem za to, že díky existenci mostu z Blanického předměstí k nádraží by to nemusel být úplný kolaps. „Ještě, že se ho podařilo i přes odpor starosty Fišera postavit,“ říkal jsem si.

Že bude rekonstrukce Budějovické náročná a přinese dopravní problémy, to jsme čekali všichni. Nechtěl jsem kvůli tomu vedení města lacině kritizovat. Rekonstrukce je víc než nutná a voláme po ní všichni už dlouho. Rozdělení etap se také zdálo poměrně logické a v Novinách táborské radnice jsem byl ujišťován, že je vše perfektně promyšleno a připraveno. O to víc jsem zůstal v šoku v pondělí ráno, když jsem vyjížděl z Tábora za prací do Prahy. Kvůli uzavírce mostu v Košíně jsem musel zvolit cestu po mostu přes Jordán kolem Čekanic a nevěřícně pozoroval silničáře, kteří dokončovali směrem k dálnici dopravní omezení. Kombinace těchto tří uzavírek uvrhla polovinu města do dopravní pasti.

Je pro mě naprosto nepochopitelné, jak mohlo u tak dlouho plánované akce dojít k tak fatálnímu podcenění koordinace s dalšími uzavírkami. Rekonstrukce Budějovické ulice je nutná a je dobře, že začala. Není ji ale možné spustit v kombinaci s několika dalšími uzavírkami, které společně změní polovinu města na past bez možnosti úniku. Fatální manažerské selhání podtrhuje i fakt, že místostarostka pro dopravu Petrová se v den spuštění ani nenachází v Táboře a v době, kdy stovky řidičů marně stojí v kolonách po celém městě, se teprve narychlo vrací z dětského tábora. Je smutné, že pro občany města je viditelnější její boj za budování lanových parků v prostorách cyklokrosového závodiště, než péče o gesci dopravy. Doprava totiž nejsou pouze cyklisté, pěší, či pasažéři MHD, ale je třeba se se stejnou péčí věnovat také motoristům.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.