Search
Close this search box.

Město Cheb přivítá účastníky prestižní dějepisné soutěže

Již na příští týden se chystá pro studenty gymnázií finále největší republikové dějepisné soutěže. Z krajského kola, kterého se zúčastnilo 259 gymnázií z ČR a SR, vzešel tradiční počet 75 gymnázií. Ta se utkají dne 22. listopadu v Chebu a studenti budou soutěžit ve znalostech období československých dějin let 1968 – 1977. V roli odborných garantů se 27. ročníku opět zúčastní osobnosti jak z naší, tak slovenské republiky.

Na finančním zajištění soutěže se kromě desítek firem a podnikatelů podílejí například i ministři vlády ČR, členové Poslanecké sněmovny i Senátu, řada zastupitelů města Cheb i Karlovarského kraje i představitelé vlády a poslanci Národní rady Slovenské republiky.

Každoročně tuto soutěž studentů gymnázií z České a Slovenské republiky organizuje Mgr. Miroslav Stulák. Ten za svoji dlouholetou pedagogickou i manažerskou činnost obdržel několik ocenění.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient