Search
Close this search box.

Město chce zajistit bydlení lékařům

Problémy s nedostatkem lékařů řeší v poslední době vedení domažlické nemocnice. Když už sežene personál, řeší většinou problémy s ubytováním.
Lékaři nemohou v Domažlicích získat vhodné byty nebo domy. A s tímto problémem by chtěla domažlická radnice nemocnici pomoci. Přpravuje například stavbu řadových domů Na Bábě, které by byly určené právě pro personál domažlické nemocnice.

„V poslední době jsme řešili také pronájem městských bytů, protože mezi žadateli byli i lékaři, kteří by měli jít pracovat do domažlické nemocnice. Vybíráme ze seznamu nejpotřebnějších žadatelů a v případě lékařů jsme ochotní udělit výjimku. Bohužel ani jeden z námi nabízených bytů lékařům nevyhovoval,“ uvedl na dubnovém zasedání zastupitelstva starosta Domažlic Miroslav Mach.

Z úst zastupitele Jana Pangráce totiž zazněl návrh, zda by město nemělo přepracovat kritéria pro výběr žadatelů městkých bytů právě ve prospěch lékařů. Zastupitelé ale nakonec jeho návrh nepodpořili.

„Pokud je třeba, automaticky udělujeme výjimky a můžeme upřednostnit nejen lékaře, ale také například pedagogy nebo policisty,“ podotkl místostarosta Zdeněk Novák.

Během dvou let chce město Na Bábě postavit několik řadových domů, které by byly pronajímány domažlické nemocnici právě pro účely ubytování personálu. Tento způsob spolupráce si chce vedení města vyzkoušet na pronájmu posledního řadového domu Na Bábě, který je již postavený a zůstal poslední bez majitele. Přesto, že se objevil kupec, zastupitelé nakonec rozhodli nemovitost neprodat a rada nyní rozhodla, že bude objekt pronajat právě nemocnici.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient