Město Boskovice pořádalo Mistrovství ČR ve šprtci

V sobotu 24.11.2018 pořádal místní Billiard-hockey klub Ice Queen Boskovice v sále Sokolovny 39. Mistrovství České republiky v billiard-hockeyi neboli šprtci.

Soutěžilo se v kategoriích mladší žáci, starší žáci, junioři, ženy a muži. Klání se zúčastnilo dohromady 62 hráčů z klubů z celé republiky. Na úvod zazněla česká státní hymna, po ní si hráči vylosovali čísla a výstřelem z děla byla klání započato. Bojovalo se celý den až do 17. hodin. V závěru pozdravil závodníky starosta města Ing. Jaroslav Dohnálek a ujal se předávání cen. V mužích se na prvních třech místech umístili Martin Vrána, Miroslav Škorpík a Pavel Alexandrov, v ženách to byly Petra Zajíčková, Michaela Grabinská a Veronika Grabinská.

V mladších žácích to byli Ondřej Matura, Michal Šálek a Marek Těšitel. Ve starších žácích se na prvních pozicích umístili Filip Vančík, Jan Matuščin a Tomáš Kalina a v juniorech Vojtěch Brauner, Jiří Dohnal a Patrik Tirpák. Putovní pohár převzal z rukou Ing. Jaroslava Dohnálka za SHL Brno Patrik Juchelka

Mistrovství podpořili Město Boskovice, Jihomoravský kraj, SVČ Boskovice, Jednota COOP Boskovice, Stavodos s.r.o. a Vyhlídkové lety balonem Balon.CZ.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového