Search
Close this search box.

Město Benešov doporučuje novou brožuru

Zorientovat se v právních záležitostech a dávkách sociálního zabezpečení je složité, ale důležité. Ne vždy se rodiče v této problematice vyznají a na úřadě dozví vše, co potřebují. S brožurou „Nebojujte se zákony“ se mohou rodiče snadněji zorientovat v právních předpisech a dosáhnout tak svých oprávněných nároků.

Brožura se zabývá několika hlavními tématy, které popisují problematiku čerpání mateřské a rodičovské dovolené, rodičovského příspěvku, peněžité pomoci v těhotenství a mateřství, podnikání rodičů, daňové úlevy pro rodiny s dětmi, pracovního práva a těhotenství nebo rodičovství, rodinného práva, rozchodu partnerů, rozvodu manželství a určení výživného.

V brožuře jsou k nalezení přehledné, čtivé a srozumitelné shrnutí právních předpisů souvisejících s mateřstvím a rodičovstvím. Je koncipována tak, že v každé kapitole je problematika doprovázena konkrétním příběhem. Jsou v ní uvedená užitečná doporučení, vzory formulářů, rady a kontakty.

K dostání je zdarma ve formátu PDF. Návod jak si ji objednat je k nalezení na stránkách organizace APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s., která se zabývá problematikou rodičovství a brožuru „Nebojujte se zákony“ vydala.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient