Search
Close this search box.

Město Bakov nad Jizerou vyzývá své obyvatele ke spolupráci na realizaci výstavy

JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU -to je název projektu, v jehož rámci Deník, tedy i Boleslavský deník, začal pravidelně v pátek tisknout historické fotografie. Myšlenkou je, aby v jeden den na jedné stránce byly otisknuty fotografie z jednoho města, jedné obce, jednoho místa. Nemusí to být fotografie z jedné akce, ale naopak z více akcí v různém časovém období. Jde o zdokumentování života lidí, nikoli fotografií domů. Mohou to být fotografie z plesů, tanečních zábav, různých srazů, sportovních soutěží, třídních srazů, ta škála je nekonečně široká.

Město Bakov nad Jizerou a Muzeum Bakovska připravuje k významnému výročí našeho státu podzimní výstavu v podobném duchu, kde máme zájem vystavit nejen fotografie, ale i jakékoli předměty (oblečení, knížky, časopisy …) vztahující se k období raného československého státu ve městě.

Máte-li chuť se zapojit do těchto projektů, přineste nám své fotografie ze života v Bakověna podatelnu městského úřadu v Bakově nad Jizerou a předměty do městské knihovny.

Převzetí fotografií a předmětů Vám potvrdíme a po skončení výstavy v Muzeu Bakovska je vrátíme zpět. Jde nám o autentičnost, proto bychom rádi v Muzeu Bakovska vystavili originály fotografií. Vámi zapůjčené fotografie poskytneme v elektronické verzi Boleslavskému deníku pro zveřejnění ve výše uvedeném projektu.

Bylo by vhodné přidat k fotografiím i informaci kde se daná akce konala, případně a ideálně i s popisem lidí na fotografii. A když přidáte pár řádek o dané akci, bude to ještě báječnější.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient