Memoriál Jiřího Baráka vyhrál Liberec, slávisté skončili bronzoví

V uplynulých dnech se v Edenu konal již 24. ročník Memoriálu Jiřího Baráka, turnaje dorostenců, kterého se účastnila pětice týmů a který podporuje magistrát hlavního města. Nejlépe si nakonec vedli Bílí Tygři, kteří ze čtyř zápasů třikrát zvítězili a jednou remizovali. Druhou příčku si zajistili mladíci ze Sparty a nejlepší trojici doplnili červenobílí.

Turnaj odstartovalo pražské derby, ve kterém byli o kousek lepším celkem sešívaní. Propadli ale v koncovce, a tak si pro první výhru dokráčel rival z Holešovic.

Další program svedl proti sobě slávisty s jediným zahraničním účastníkem. Slovenská Skalica ve svém prvním utkání na turnaji nekladla velký odpor, a tak si červenobílí dokráčeli pro pohodové vítězství 8:1.

Další příděl dostal slovenský celek v sobotu, kdy si s chutí zastříleli Sparťané. Ti se z gólu radovali celkem patnáctkrát, připsali si tak nejvyšší výhru turnaje.

Během soboty se červenobílí utkali s Třemošnou. Meteor ve třetí části stáhl dvoubrankové manko, sešívaní byli ovšem aktivnější a toužili po vítězné trefě. Ta ne a ne přijít, což se nakonec změnilo tři sekundy před koncem, kdy se se štěstím trefil Kluch.

Díky jeho trefě se tak Slavia udržela ve hře. Vše se ještě mnohem více zamotalo po nedělním vítězství Liberce nad Spartou. Před posledními třemi zápasy na turnaji tak měli šanci na zlato čtyři celky. Jako první o tuto možnost přišla Třemošná, která ve vyrovnaném utkání podlehla Skalici.

Hodně důležitý byl pak souboj sešívaných mladíků s těmi libereckými. Přestože se slávisté dostali do dvoubrankového vedení, Severočeši čtyřmi góly skóre otočili. Červenobílým se sice podařilo srovnat, Liberec pak přece jen dokráčel pro dva body, díky kterým si definitivně pojistil první příčku. Nic na tom nezměnila ani vysoká výhra Sparty nad Třemošnou.

Po posledním utkání došlo na závěrečný ceremoniál, během kterého došlo k předání pohárů účastníkům. Vyhlášeni také byli nejlepší hráči turnaje. Mezi brankáři byl vybrán Štěpán Vopravil z vítězného Liberce, obráncům vládl Tomáš Hamara ze Sparty a nejlepším útočníkem byl zvolený Šimon Slavíček ze Slavie. Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen sparťanský útočník Oto Theime.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.