„Měli jsme šance na více branek, ale tři body jsou tři body,“ říká fotbalista Čermák

Šesté domácí vítězství a z toho popáté 1:0. Viktoriáni zůstávají i nadále stoprocentní a to díky trefě Aleše Čermáka, který svou první ligovou branku v sezoně schoval o břevno jen pár centimetrů za brankovou čáru. „Viděl jsem, že to spadlo za brankovou čáru, takže jsem se hned běžel radovat,“ neváhal plzeňský střelec.

Nedělní výhrou nad Teplicemi dokázali viktoriáni prodloužit domácí sérii bez ztráty byť jen jediného bodu. „Škoda, že to bylo po výsledku 1:0, protože dneska jsme měli určitě šance na více branek, ale tři body jsou tři body,“ komentoval zápas po jeho konci střelec jediného gólu.

„Vždycky je to o kvalitě, dnes se nám bohužel nedařilo proměňovat šance, které jsme si vytvořili. Díky bohu za to, že jsme vyhráli 1:0.“

Čermákovu střelu vyrazil gólman Diviš na břevno, odkud se míč odrazil jen těsně za brankovou čáru. „Pokračoval jsem v pohybu a viděl jsem, že to spadlo za čáru, takže jsem se hned běžel radovat,“ řekl Čermák, který dostal parádní zpětnou přihrávku od Krmenčíka. „Já jsem si to zasekl a chtěl jsem střílet, ale viděl jsem, že mi šel obránce po pravé straně do skluzu. Čermus mi řval, tak jsem mu to patou za sebe dal a on to trefil,“ vracel se k brance právě Krmenčík.

„Jde to vidět, že doma se cítíme lépe, tady nedarujeme nikomu nic. Fanoušci byli zase skvělí, hraje se tu jinak než kdekoli jinde. Že tu sklízíme body je zásluha nás i našich fanoušků,“ vysekl všem viktoriánům na ochozech poklonu sedmigólový střelec z dosavadního průběhu sezony.

Proč se nakonec opět urodil výsledek 1:0? „Šance na to máme, abychom dali víc gólů, dneska já osobně jsem měl čtyři nebo pět. Musíme být v klidu a věřit v to, že to tam zase jednou spadne. Takový je fotbal, ale hlavní je, že jsme vyhráli,“ těšilo Krmenčíka, který s napětím sledoval příležitost Hory v samotném závěru. Tu vychytal skvělým zákrokem Aleš Hruška. „Trošku mi zatrnulo, ale měli jsme výborného Aleše Hrušku, který to chytil a nedovolil, abychom dostali gól.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.