Medvědovi ze Vsetínska je na stopě odborník na uspávání velkých šelem

Už dva měsíce pravidelně informují média o medvědovi, který se potuluje po Vsetínsku. Po celou tuto dobu odborníci, ale i politici vymýšlejí, co s touto divokou šelmou. Mezitím tento huňáč zabil více jak tři desítky ovcí, ušetřeny nezůstaly ani kozy, králíci či kohout, nemluvě o ovocných stromech a včelínech.
Např. hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek navrhoval medvěda odstřelit, což okamžitě zamítla jak odborná, tak veřejná společnost. Ochranáři též nastražili past v podobě klece, do které umístili různé medvědí pochutiny, ale šelma se k ní ani nepřiblížila.
A proto byl povolán odborník na uspávání velkých šelem, veterinář Lukáš Pavlačík ze zoo ve Dvoře Králové, který se pravděpodobně do konce tohoto týdne bude snažit narkotizační puškou medvěda najít a uspat.
Pořád by ale zůstávala otázka, kam poté s medvědem. Nejprovděpodobnější možností je umístít ho do zoo. Jedna belgická zoologická zahrada se hned ozvala, že by měla o tohoto medvěda zájem.
Určitě se ale nepočítá s tím, že by byl umístěn do soukromého chovu, už z toho důvodu, že v poslední době dochází k častým útěkům divokých šelem z těchto soukromých zoo a plánují se přísnější podmínky pro chov exotických zvířat, mezi které určitě patří v Čechách i medvěd. To už by spíše mohl být dočasně v záchranné stanici u Temelína, kterou provozuje zoo v Hluboké nad Vltavou.
Třetí možností je odvézt ho na Slovensko, kde je přece jenom pro medvěda přirozenější prostředí, vždyť tam žije více jak tisíc huňáčů.

Toto jsou ale předčasné úvahy, čtyřletý medvěd se zatím podle svého chování nechystá opustit Vsetínsko.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!