Search
Close this search box.

Medvědi po osmi prohrách konečně vyhráli, udrželi čisté konto

První třetina na promrzlém zimním stadionu diváky příliš nezahřála. Oba celky se zaměřily na bojovnost a obranu na úkor útočným akcím. I proto v úvodní dvacetiminutovce žádný gól nepadl. Brankové skóre otevřel až v prostřední části Petr Votápek, jenž překonal Svobodu z úniku, při kterém orlovský brankář přestal chytat. Do druhé sirény se následně trefil i Kohút. Třetí třetina pak nabídla až gól do prázdné brány, který vstřelil Kosnar. Medvědi tak prolomili osmizápasovou šňůru proher.

První třetina nabídla příliš pohledný hokej, oba brankáři ovšem museli předvést skvělé zákroky. V 11. minutě unikl domácí obraně Flok, Holík ale zachoval chladnou hlavu a poradil si s bekhendovou kličkou. Ve 14. minutě mohli otevřít skóre domácí, lehká teč Filipa Kasalého trefila pouze tyč Svobodovy branky. Také v 17. minutě se dostali domácí do velkých šancí, jenže Svoboda dokázal všechny střely z bezprostřední blízkosti pokrýt. Poměrně nezajímavá prví třetina tedy skončila bez branek.

Ve druhé třetině musel gólman Holík předvést ty nejlepší zákroky ze svého repertoáru. Nejprve hned v úvodu perfektně vychytal lapačkou Smrčku, se štěstím dokázal vytěsnit i prudkou střelu Blaška. V 31. minutě vyslal svižnou střelu Flok ihned po vhazování a Holíka před inkasováním zachránila horní tyč. Úvodní branka padla až pět minut před koncem třetiny po velice kuriózním momentu. Hostující gólman Svoboda reagoval na písknutí z publika a přestal chytat, toho využil Petr Votápek a zcela bez problémů překonal stojícího Svobodu. Hosté ještě celou situaci reklamovali, hlavní rozhodčí Pokorný ale gól uznal a Medvědi šli do vedení. Rozladěná Orlová v 38. minutě inkasovala podruhé. Tomáš Kohút chtěl pouze nahodit puk před bránu, ježe brankář Svoboda si vybral další slabý moment a k překvapení všech na ledě i mimo něj skončil v brance. Medvědi po dvou neobvyklých brankách šli do kabin s dvoubrankouvým vedením.

Hned v úvodu třetí třetiny předvedl brankář Holík brilantní zákrok. V úniku dva na nikoho skvěle vyčetl záměr útočníků ze Slezska, stihl se velice rychle přesunout k levé tyči a betonem výtečně zlikvidoval přízemní střelu. Dále nezáživnou třetí třetinu občas oživily malé potyčky, které však pouze v jediném případě potrestal rozhodčí vyšším než dvouminutovým trestem. V úplném závěru, konkrétně 12 sekund před koncem, se trefil do prázdné Kosnar a utvrdil tak první domácí tříbodové vítězství Medvědů v sezóně, které navíc Holík korunoval zcela zasloženým čistým kontem.

Libor Bezděk (hlavní trenér Ledních Medvědů Pelhřimov): Tohle vítězství celý tým potřeboval, všichni do jednoho. Noví kluci dneska podali super výkon. Ale hlavně si to zasloužili ti lidi, kteří se o to chtějí dále rvát. Celý zápas jsme měli navrch, ale hlavně to bylo odmakané. Nevymýšleli jsme složité věci, hráli jsme jednoduše a všichni makali na 200 procent. Obrovské dík pak patří brankáři Holíkovi, který dnes odchytal skvělé utkání.

Pelhřimov – Orlová 3:0

Branky a nahrávky: 35. Votápek, 38. Kohút (Svoboda), 60. Kosnar (Votápek). Rozhodčí: Pokorný – Křivohlavý, Klouda
PEL: Holík – Kříž, Jonáš, Kohút, Krtek, Klus, D. Kasalý – Kaminski, Votápek, Svoboda, Piš, F. Kasalý, Sigmund, Vrátný, Adam, Kosnar.
ORL: Svoboda – Janiczek, Tomis, Amirov, Spálovský, Kučera, Sturcz, Ballner, Smrčka, Blaško, Šmíd, Kovařík, Klíma, Flok, Brodek, Akhmetianov, Hovsepyan, Kysučan.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient