Matouš Kratochvil hattrickem sestřelil Slavii, Zubři také v Edenu berou tři body

Úvodním skalpem jihlavské Dukly povzbuzení Zubři se ve druhém kole CHANCE LIGY představili na ledě pražské Slavie. Za loňské nevydařené čtvrtfinále měli soupeři co vracet. A povedlo se! Po prvním dějství sice vedli domácí, ale pak už se začali více trefovat modrožlutí. Především útočník Matouš Kratochvil, kterému střelecký apetit dokonce vynesl hattrick. Jeden gól pak zaznamenal Roman Pšurný. Zubři v Edenu zvítězili 4:2 a po dvou kolech mají plný počet bodů!

HC Slavia Praha – HC ZUBR Přerov
2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Kubica (Šagát), 38. Ondráček (Krejčík) – 25. Pšurný (T. Doležal, Pala), 26. M. Kratochvil (Goiš, Pohl), 45. M. Kratochvil (Pšurný, Goiš), 56. M. Kratochvil (Goiš, Hejcman). Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda – Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 892. Střely na branku: 29:25. Zblokované střely: 15:12. Vhazování: 27:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
Polívka – Hrdinka, Novák, Drtina, Antoš, Hejda, Saňa, Štibingr – J. Doležal, Veselý, Šmerha – Panna, Šagát, Kubica – Ondráček, Kohút, Krejčík – Tejral, Furch, Šteiner Klimeš – Pala, Černý, Novotný, Zbořil, Malina, Pohl, Padrnos – T. Doležal, Sýkora, Rachůnek – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, M. Kratochvil – Kylnar, Moučka, Navrátil
Komentář k zápasu
Ani ne po půl minutě dostala Slavia po faulu hostujícího Tomáše Doležala k dispozici čtyřminutovou přesilovou hru, v níž Kubicovi a Veselému nechybělo mnoho k úvodnímu gólu nového ročníku.

Pozornost však musel na druhé straně udržet také brankář Polívka, jenž musel v desáté minutě první periody řešit nepříjemný závar před svým brankovištěm, který domluvou s jedním z dorážejících hráčů ukončil až Ondráček. Za zmínku pak stojí Polívkův zákrok proti Matouši Kratochvílovi z prvního oslabení utkání.

Jinak patřila první část střetnutí domácím. Ve 14. minutě zkoušel štěstí tvrdou střelou Šteiner, na něhož v dalším střídání navázala lajna Šagáta, která soupeři pořádně zatopila a pěkných pár vteřin ho nepustila pryč z obranného pásma. A byli to právě oni, kdo se o minutu a půl před sirénou postarali o první gól Slavie v letošní sezóně.

Nikým nehlídaný Šagát vyslal z pravého kruhu projektil směrem na branku Klimeše, který si s ním a díky fantastickému zákroku s následnou dorážkou ještě poradil, ale na druhou doklepávačku z hole Zdeňka Kubici už neměl nárok.

Poslední dvě minuty první třetiny byly vskutku zajímavé a kromě již zmiňované branky přinesly další chytrou teč Veselého, za níž se Klimeš pouze ohlížel, a také dvě slavistická vyloučení. Ta přišla v rozmezí pouhých deseti sekund, a Saňa s Hrdinkou tak na začátku druhé třetiny jenom sledovali své tři spoluhráče, jak nastupují proti pěti modrožlutým Zubrům.

Dvojnásobné oslabení domácí zvládli na výbornou a i krátce poté byli aktivnějším týmem, avšak následně na ně čekala studená sprcha. V čase 24:17 totiž zmatek v bezprostřední blízkosti Polívky proměnil ve vyrovnávací zásah Roman Pšurný a po 95 vteřinách na něj po chybě obrany navázal Matouš Kratochvil. Rázem se tak jednogólové vedení transformovalo na jednogólový deficit.

Dalších deset minut se neslo v duchu nepříliš atraktivního hokeje s chybami na obou stranách, i když Polívka musel sledovat puk častěji než jeho sok na druhé straně kluziště. Pak však přišla chvíle, na kterou většina Edenu čekala. Jako blesk z čistého nebe totiž v 38. minutě udeřili Krejčík s Martinem Ondráčkem, jenž si z hranice brankoviště věděl proti Klimešovi rady.

Do třetí třetiny nicméně vstupovaly oba celky s vyrovnaným účtem. Na ten mohl hned po necelých třech minutách zapsat první položku domácí Doležal, ale Klimeš na jeho bekhendový pokus stihl zareagovat. A tak se, jak praví známé hokejové úsloví „Nedáš, dostaneš“, rozsvítilo červené světlo na druhé straně.

Matouš Kratochvíl vrátil hostům znovu vedení. Branka to byla ovšem nečekaná, Kratochvíl totiž využil clony bránícího obránce a překvapil přesně umístěnou střelou Polívku a možná i své spoluhráče, kteří se ale mohli těšit z klíčového zásahu.

Svěřenci Miloše Říhy však nechtěli možnost ztráty v prvním zápase sezóny připustit. Neuplynula ani minuta po gólu Přerovanů a Klimeš bravurním zákrokem zlikvidoval příležitost Šagáta. I další minuty patřily červenobílým, jejichž první centr Veselý měl necelých pět minut před koncem základní hrací doby na holi vyrovnávací zásah, leč na Klimeše opět nevyzrál.

A zatímco domácí tlačili, hosté dávali lekce z produktivity. Po půl minutě od Veselého šance totiž ujel do úniku Matouš Kratochvil a přízemní střelou potřetí v zápase překonal Polívku. Slavia prohrávala o dva góly a měla posledních pět minut na to s tím něco udělat. To už ale bylo i na do posledních vteřin bojující Sešívané příliš velké sousto, a tak si z prvního duelu neodnášejí ani bod. Přerov jich naopak po dvou zápasech má plných šest.