Search
Close this search box.

Matka umožnila synovi skrývat se před úřady

Z trestného činu ohrožování mravní výchovy dítěte a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude muset zodpovídat 48letá matka nezdárného syna z Jaroměřska. Policie ženu viní z toho, že v době od září 2017 do ledna 2018 svému nezletilému synovi, který měl nařízenu ústavní výchovu, umožnila vést zahálčivý život. Chlapec totiž nenastoupil do diagnostického dětského ústavu, kam byl soudně umístěn, ale místo toho se s matčiným vědomím skrýval. A to po nějaký čas také u ní v bytě, kde byl nakonec policisty vypátrán. Za dobu svého útěku chlapec samozřejmě nechodil do školy a nasbíral tím přes 500 zameškaných neomluvených hodin.

Vzhledem k okolnostem je tedy na pováženou, kdo ze dvojice matka-syn je vlastně nezdárnější. Matce za její benevolentní přístup k výchově syna a jeho skrývání před úřady hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient