Matka udeřila o stůl s jednoročním dítětem. Svou dceru týrala dlouhodobě

Otřesný případ týrání dítěte řeší v současné době plzeňská policie. 21letá žena dlouhodobě týrala svou dceru. Při jejím posledním napadení utrpěla holčička takové zranění, že u ní došlo k částečnému ochrnutí.

Jednoroční holčičce při posledním útoku praskla lebka. Matka jí to způsobila udeřením o stůl. Policie oznámila, že tato žena své dceři ubližovala v minulosti už vícekrát. „Policie ji nyní obvinila z týrání svěřené osoby, za což jí hrozí až osm let vězení,“ sdělila plzeňská krajská policejní mluvčí Hana Rubášová.
Zdravotní stav dívenky je v tuto chvíli velmi vážný. Podle lékařů se může stát, že bude mít doživotní následky. „Mladá matka se svým nezletilým dítětem nejméně v jednom případě silně třásla a pak s ním udeřila o tvrdou podložku. Způsobila mu tím taková zranění, že bylo v bezprostředním ohrožení života,“ popsala Rubášová.

K tomuto poslednímu napadení vůbec nemuselo dojít, protože v tuté chvíli měla matka soudní zákaz svou dceru vychovávat. Dívka byla už dříve svěřena do pěstounské péče. Starala se o ní babička z otcovy strany. „Tato 61letá žena ale i přes soudní zákaz dítě několikrát nechala jeho matce,“ řekla Rubášová.

Pěstounka je nyní trestně stíhána za přečin opuštění dítěte nebo svěřené osoby.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.