Matka nedbala na přípravu svých dětí do školy, čelí obvinění z ohrožení výchovy dítěte

Berounští kriminalisté zahájili úkony trestního stíhání 35leté ženy, která řádně nedbala na přípravu svých dětí do školy a školní docházky. Jednomu z nich umožnila neomluvenou absenci ve škole, ačkoliv si byla vědoma toho, že je její dítě povinné navštěvovat základní školu. Počet neomluvených hodin byl 374 a 324 omluvených hodin. Žena řádně nedbala na přípravu do školy a školní docházku ani u svého druhého dítěte, kterému umožnila neomluvenou absenci v celkovém počtu 103 neomluvených hodin a 157 omluvených hodin.

Matka svým jednáním naplnila skutkovou podstatu trestného činu ohrožování výchovy dítěte. Za tento přečin hrozí v případě odsouzení až dvouletý trest odnětí svobody. Pokud by se však jednalo o opakované a dlouhodobé jednání, může hrozit trest vyšší a tím je odnětí svobody v délce šest měsíců až pět let.

Školská zařízení úzce spolupracují s Orgánem sociálně právní ochrany dítěte a v případě ohrožení výchovy dítěte činí opatření vedoucí k nápravě, zároveň mají povinnost informovat o takovém pochybení také policisty.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.