Search
Close this search box.

Martinu Zaťovičovi se zatím daří

Byl to večer první formace. Spojení Holík, Mueller a Zaťovič zatím funguje na výbornou a celá útočná letka zařídila proti Karlovým Varům všech pět gólů. Z toho třikrát se dokázal prosadit Martin Zaťovič, pro kterého to byl druhý hattrick v Kometě. Tím prvním se blýsknul před dvěma lety v domácím duelu proti Liberci.

Hvězdou večera se stal po zásluze útočník Komety Martin Zaťovič, který si připsal první hattrick v sezóně, celkově druhý v modrobílém dresu. „Žádnou databázi si nevedu, ale mnoho hattricků jsem v kariéře nedal. Myslím, že právě ve Varech jeden,“ říká rodák z Přerova, který právě v týmu Energie strávil část své kariéry a také v lázeňském městě získal mistrovský titul.

Tři body pro svůj tým samozřejmě bral, ale ví, že soupeř kladl tuhý odpor. „Co si budeme nalhávat, výkon z naší strany nebyl optimální, naštěstí jsme dali hodně gólů, ale Vary kousaly a byly silným protivníkem,“ ví Zaťovič. Jeho první formace na ledě doslova řádila. Připsala si pět gólů a byla u všeho podstatného. „Jsem rád, že se naší formaci začalo dařit. Musíme bojovat jeden za druhého, pro tým jsme byli platní, což je důležité. Jsme na sebe zvyklí a sehrání. Mohli jsme v určitých fázích zápasu odskočit soupeři, ale ten podal dobrý výkon,“ chválí Energii muž, kterého klub ocenil dresem za 500 odehraných extraligových zápasů.

Útočník, jenž má bohaté zkušenosti s reprezentací, se od začátku sezóny potýká s parádní formou. Z osmi duelů vstřelil již šest branek. „Je to celkem dost, snad se to nezadrhne (smích). Chci být platný pro tým, to se mi zatím daří. Ocenění je pěkné, jsem snad ještě mladý a rád přidám dalších pět set zápasů,“ směje se Zaťovič.

Hokejista brněnské Komety přiznal, že zná dobře gólmana Tomáše Závorku, se kterým v týmu v minulosti působil. „Po zápase jsme se bavili, říkal mi, že se modlil, abych mu nedal gól. A já mu dát tři! Takže super, hattrick, a že to bylo proti Varům, byla spíš náhoda. Vyhráli jsme, sice to bylo těžké utkání, ale tři body máme a to je nejdůležitější,“ uzavírá při absenci Leoše Čermáka aktuální kapitán Komety.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient