Search
Close this search box.

Marek Ďopan definitivně končí v Pardubicích, jeho cesta míří do Bohemians

Obránce Marek Ďopan byl trenéry před začátkem sezony kvůli zásadním neshodám o fungování týmu dočasně vyřazen z A týmu Sokol Pardubice. Nyní je jeho odchod po deseti letech v klubu definitivní, v pardubickém dresu se už nepředstaví a nově bude nastupovat za Bohemians, do pražského klubu odchází na přestup.

Čtyřiadvacetiletý moravský rodák Marek Ďopan přestoupil do Sokola Pardubice v září 2008 z týmu TJ Řetězárna Česká Ves, začínal v dorostencích a postupně se propracoval až do A týmu. Stal se 57. hráčem v historii Sokola, který za něj nastoupil v nejvyšší soutěži. Celkem odehrál za pardubický klub 188 utkání v nejvyšší soutěži. Nejvíce se mu povedl poslední ročník, s 31 kanadskými body se stal nejproduktivnějším hráčem Sokola, výrazně se tak podílel na historicky prvním postupu do play off. V této sezoně nastupoval prozatím za Jeseník, se kterým hrál divizi, v osmi utkáních posbíral 24 kanadských bodů (11+13).

„V srpnu došlo k přerušení Márova působení v týmu, které i nyní vidíme jako v tu chvíli jediné možné řešení. Domluvili jsme se, že se ke konci října sejdeme a budeme se bavit o jeho případném návratu do týmu. Na schůzce jsme Markovi řekli náš současný postoj, ke kterému jsme došli. Sdělili jsme mu, že v současné chvíli jej zpět do týmu zařazovat nebudeme. Vedlo nás k tomu hned několik důvodů, které jsme diskutovali v realizačním týmu a já s asistentem Honzou Černohorským prakticky denně. Takže se určitě nejedná o momentální či nepromyšlené rozhodnutí z naší strany. V současně situaci jsou naše pohledy na fungování týmu rozdílné a znovuzařazení do týmu by to z dlouhodobého hlediska nikterak nevyřešilo. Stejně tak Mára slyšel, že jsme připraveni a otevřeni dialogu ohledně následující sezóny a jeho znovuzařazení do týmu před další sezónou a kompletní letní přípravou, tuto možnost ale Mára odmítl,“ komentoval rozhodnutí hlavní trenér Ladislav Štancl.

„Přestože naše rozloučení není úplně v dobrém, tak na Sokol budu vždycky vzpomínat jen pozitivně. Bylo to krásných deset let, v kterých jsem si užil spoustu zábavy, potkal řadu správných lidí i životních kamarádů. Poděkovat se také sluší fanouškům, kteří byli fantastičtí a vždy docházeli v hojném počtu. Klukům přeji, aby se jim sezona co nejvíce vydařila a opět nakoukli do play off, což je určitě jejich cíl. Mějte se v Pardubicích hezky a vzhůru Sokol!“ vzkazuje Marek Ďopan.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient