Manželský pár měl společného koníčka, vykrádali auta

Na začátku tohoto týdne přijalo operační středisko na tísňové lince 158 oznámení od řidiče nákladního vozidla. Ten se měl vydat v noci na cestu do zahraničí, ovšem při příchodu k autu, které měl zaparkované v Rakvicích, byl nemile překvapen. Zahlédl totiž dvojici pohybující se právě u jeho náklaďáku. O tom, že se zde děje něco nekalého, nasvědčoval rychlý odjezd obou aktérů z místa. Domněnka, že se kolem auta potulovali zloději, se brzy potvrdila. Řidič zjistil, že má poškozený zámek dveří, rozřízlou plachtu návěsu a chyběly mu obě autobaterie.

Díky tomu, že celou událost okamžitě nahlásil a popsal ujíždějící vozidlo, netrvalo dlouho a osádka vozu, kterou tvořil mladší manželský pár, skončila na policejní stanici. Během šetření vyšlo najevo, že tato krádež nebude jediná a dvojice se bude zpovídat i z dalšího protiprávního jednání.

Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání a viní oba nejen z popsané krádeže, ale navíc také z odcizení baterií z nákladních vozidel, které zmizely v listopadu z obce Kobylí a Vrbice. Vzniklá škoda přesahuje částku 20 tisíc korun. Kromě toho, je muž podezřelý z dalšího prohřešku. Sedl za volant i přesto, že má vyslovený zákaz řízení. K uvedené události lze dodat, že stíhání obou je vedeno na svobodě. Jako motiv manželé uvedli, že si potřebovali zlepšit finanční situaci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak