Malý fotbal taky fotbal

Kdyby se ve sportu vždy pěstoval konzervatismus, tak bychom doteď se dívali v televizi či naživo jen na fotbal, hokej, volejbal, házenou, atd. a nevznikly by různé odnože těchto zmiňovaných sportů.

Nemohli bychom tak obdivovat krásná těla hráček plážového volejbalu, všestrannost triatlonistů či pevné nervy biatlonistů při poslední střelbě.
A také bychom se nemohli radovat z úspěchů našich hráčů malého fotbalu.
V současné chvíli probíhá mistrovství Evropy v Kyjevě. Naši patří mezi favority, vždyť v loňském roce dosáhli na titul mistrů světa! A zatím vše probíhá jak má, protože naši porazili v úvodních dvou zápasech Turecko (7:3) a Ázerbájdžán (2:1). Dneská je od 20. hodin čeká další zápas, soupeřem jim bude Srbsko.

Češí reprezentanti odcestovali do Ukrajiny s touto sestavou:
brankáři: Jaroslav Bellada (Praha), Ondřej Bíro (Most)
obránci: František Hakl, Pavel Šultes (oba Praha), Vít Popelka, Tomáš Režný (oba Most)
záložníci: Jan Koudelka (Blanensko), Jakub Polák (Most), Patrik Levčík (Brno)
útočníci: Jiří Sodoma, Stanislav Mařík (oba Praha), Jakub Göth, Robin Demeter (oba Jihlava), David Presl (Brno), Ondřej Paděra (Blanensko)

A zde je žebříček největších úspěchů českého reprezentačního týmu v malém fotbalu.

1. na první místo nelze samozřejmě dát nic jiného než loňský triumf na MS. Zasložili se o něj tito hráči – Bíro, Bellada, Režný, Uhlíř, Mařík, Salák, Kounovský, Hakl, Levčík, Paděra, Polák, Koudelka, Rosůlek, Novák a Kavka pod vedením trenérů Radka Pokorného a Stanislava Bejdy. V tuniském Nabeulu porazili ve finále Mexiko 3:0.

2. Na druhou příčku můžeme směle zařadit také úspěch z loňského roku. Na domácím evropském šampionátu dosáhli naši na stříbrné medaile. Ve finále nestačili na Rusko a prohráli až na pokutové kopy.

3. Před dvěma lety získali naši „malí fotbalisté“ bronz na ME, které se konalo v maďarském Székesfehérváru.

4. V témže roce se předvedli i naši mladíci do 21 let, kteří v Praze získali titul.

Zkrátka Česká republika je v této sportovní disciplíně současnou světovou velmocí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak