Malí strážníci si převzali své absolventské listy na plzeňské radnici

(Aktualizováno před )

Ve středu 13. června se uskutečnilo v Obřadní síni plzeňské radnice slavnostní zakončení kroužku Malý strážník, jejž připravila pro dvacet dětí Městská policie Plzeň a Středisko volného času Radovánek. Kroužek je součástí projektu zaměřeného na bezpečnost a prevenci dětí. Pomyslného pasování na malé strážníky se zúčastnil primátor města Martin Zrzavecký společně s velitelem městské policie Karlem Machem a ředitelkou Střediska volného času Radovánek Evou Tischlerovou.

„Jsem rád, že formou kroužků a mimoškolních aktivit seznamujeme ty nejmenší s prací městské policie a záchranných složek. Doufám, že v budoucnu se někteří z nich stanou právě strážníky a rozšíří tak řady naší městské policie,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký.

V zájmovém kroužku se děti seznámily nejen s riziky, která na ně mohou na ulici čekat a jak se s nimi vypořádat, ale také navštívily místa, kam se běžný občan nedostane. Podívaly se do prostor základny Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, vyrazily také za hasiči na stanici Hasičského záchranného sboru Plzeň Košutka, navštívily Leteckou záchrannou službu v Líních nebo zavítaly přímo na velitelství Městské policie Plzeň, v jejich programu nechyběla ani návštěva plzeňské záchranné stanice živočichů.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz