Malí hokejisté Hradce si užili letní přípravu

Období května a června bývá v mnoha případech nejméně oblíbeným úsekem sezóny. Najdou se však výjimky, které si jej umí užít, a k nim patří i hradečtí talenti ročníku 2009. Svěřenci Filipa Luňáka si poslední školní měsíce zpestřili nejen hokejovými dávkami, ale také utužováním kolektivu či lehkým fotbálkem. „Kluci mají skvělou partu a pracovali na sto procent,“ pochvaluje si trenér. Po dřině následuje zasloužené volno, znovu se mladí Lvi sejdou 30. července.

Letní jednotky volně navazovaly na tréninkové dávky sezóny 2017/18. „Do poloviny května jsme využívali možnosti ledu v malé hale. Trénovali jsme čtyřikrát týdně. Kromě toho jsme chodili do tělocvičny, na in-line plochu i nádherné travnaté hřiště v Malšovicích a také jsme každé úterý měli plavecký bazén,“ popisuje Filip Luňák, co všechno bylo pro jeho hráče k dispozici.

Sám si předprázdninový úsek nemohl vynachválit, a to především kvůli píli, s jakou k němu malí hokejisté přistoupili. „S přípravou jsem opravdu velmi spokojen, kluci pracovali na sto procent. Mají skvělou partu, na tréninky se těší a jednotlivé dávky tak podle toho i vypadají. My se pak s kolegy snažíme o to, aby byly pestré a zábavné,“ vypráví osmatřicetiletý kouč.

Jejich snaha se vyplatila. Malí Lvi mimo jiné absolvovali atletické tréninky na travnatém hřišti, popřípadě na zmíněné in-line ploše v útrobách ČPP Arény, a zahráli si také přátelský fotbalový duel na Novém Hradci. Kromě toho si s nimi zatrénoval český reprezentant a tahoun Grand Rapids Griffins ze zámořské AHL Filip Hronek a na dětský den si prohlédli i hradeckou hasičskou zbrojnici.

Všechno ale má svůj konec, tedy i uplynulá sezóna a první přípravné období. Závěr byl nicméně stylový. „Přípravu jsme ukončili 18. června tradičním výšlapem na nejvyšší českou horu Sněžku. S celou sezónou jsme se pak, společně s rodiči, rozloučili na Stříbrném rybníku,“ říká muž, jenž coby trenér gólmanů působí u Východočechů i v juniorce a dorostu.

A kdy se čtvrtá třída sejde znovu, aby se mohla začít chystat na nadcházející sezónu? „Nástup po prázdninovém volnu máme naplánovaný na 30. července. Soustředění v Deštném v Orlických horách nás pak čeká od 6. srpna,“ hlásí na závěr Filip Luňák.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz